Przekierowanie wszystkich stron internetowych na jedną strone w sieci lokalnej

(PFilip) #1

Tak jak w temacie. Na telefonie z Androidem mam zainstalowany serwer Apache i włączony hotspot wifi. Chciałbym żeby jak ktoś wpisze np. google.pl to przekieruje go na 192.168.1.* . Ktoś się na tym zna ?

PS : nie wiem czy w dobrym dziale to napisałem

(hindus) #2

Na konkretnym jednym urządzeniu czy dowolnym w sieci lokalnej?

1 Like
(PFilip) #3

Na dowolnym urządzeniu połączonym przez Wi-Fi

(Superkasmir) #4

Ruch idzie na portach 80 ,443 (http,https) zeby to zrobić co chcesz muisisz postawić strrone na jakimś porcie np. 8080 i przekierować na firewall jaki tam jest porty 80 ,443 —> 8080 wtedt wszystko co idzie po portach http ,https bedzie wchodzilo na 8080 gdzie będzie twoja strona.

1 Like
(PFilip) #5

Znasz firewalla na androida ? Stronę mam postawioną na porcie 80 i zmienię na 8080

(Superkasmir) #6

takie coś znalazłem ale nie używałem tego wiadomo że to jest oparte o iptables,czyli powinny działać standardowe polecenia iptables w tym redirect.

1 Like
(PFilip) #7

Trzeba mieć roota ? W komentarzach piszą że wymaga roota.

(Superkasmir) #8

firewall wymaga root ,zwykły user nie może zarządzać ruchem sieciowym

(PFilip) #9

Nie mogę rootować telefonu bo mam na niego gwarancje

(Superkasmir) #10

takich rzeczy sie nie robi na smartfonach xD jak nie chcesz żeby ktoś ci korzystał z netu wifi na smartfonie to normalne hasło na wpa a takie rzeczy to sie robi w sieciach korpo żeby limitować internet.Przykładowo ktoś zapomnie zapłacić abonament to cały jego ruch sie przekierowuje na strone z płatnością za internet.

(hindus) #11

W takim razie nie ma możliwości żeby coś takiego zrobić. Pomyśl może nad raspberry pi w roli routera, tam sobie to wszystko łatwo ustawisz, a internet dostarczysz do niego z hotspotu z androida bez żadnych przeróbek