Przekierowanie z wyników wyszukiwania Google

Kiedy wyszukuję czegoś w Google, to bardzo często po kliknięciu w wynik, zamiast bezpośrednio na stronę z szukanym słowem przekierowuje mnie pod jakiś dziwny adres typu: b.xfreeservice.com/redir/clickGate.php?
Przykład na poniższym zrzucie:
zrzut
Zamiast na stronę Castoramy, po kliknięciu przenosi mnie pod adres widoczny na różowym pasku znajdującym się na samym dole zrzutu.
Co mogę z tym zrobić?
W opcjach Slimjet mam ustawione m.in.:
- Wysyłaj żądanie „Bez śledzenia” podczas przeglądania
- Zamień odnośnik pośredni na bezpośredni oryginalnej strony
Najwyraźniej jednak to nie działa :frowning:

Może wg tego poradnika da radę:
http://usunacwirusa.com/usunac-reklamy-pop-up-xfreeservice-com-2/

1 polubienie

A to jakiś wirus jest :open_mouth: Myślałam, że to typowe przekierowanie z Google…
Zaraz sobie poczytam :slight_smile:
@Edycja:
Hmm, ale mi żadne pop-upy nie wyskakują. Strona pod tym adresem, na który mnie przekierowuje jest zawsze pusta

Przejrzałam procesy, ale nic podejrzanego w nich nie znalazłam. Tak samo w dodatkach do przeglądarki i w autostarcie. Przeszukałam dysk C oraz rejestr, ale żadnego xfreeservice mi tam nie znalazło. Przeskanuję jeszcze różnymi skanerami antywirusowymi i dam znać, czy coś znalazły

Infekcja strony WWW?

Na Google z PC:


1 polubienie

Wyczyściłam system CCleanerem i WiseCare, przeskanowałam Malwarebytes, AdwCleaner, Emsisoft Emergency Kit oraz RogueKiller, ale żaden nic nie znalazł. To już nie wiem, czy to w końcu jakiś wirus czy nie i co o tym myśleć :confused:
To przekierowanie pojawia się tylko od czasu do czasu i jak kliknę w taki link, to albo mam stronę zablokowaną uBlockiem albo pustą. Żadne okienka ani reklamy mi nigdzie nie wyskakują.
Jak teraz ponownie wpisałam w google to samo co na wcześniej podlinkowanym zrzucie, to już mam normalne linki. I tak to właśnie wygląda. Przez większość czasu są linki bezpośrednie, a raz na kilka wyszukiwań takie podmienione.
A, i w tym pliku Hosts też nie mam żadnych takich dziwnych adresów ani nic nie jest przyczepione do skrótu otwierającego przeglądarkę

Lewy dodatek do przeglądarki?

Dodatki mam takie: https://i.imgur.com/RDJgsWU.png

Stylish wywalić, możesz zrobić eksport zainstalowanych stylów i wymień na:


@betmariss poradnik jakby przenoszenie kopii stylów nie szło:

https://www.userchrome.org/stylish-to-stylus.html

1 polubienie

Nadal mam problem :frowning: I to nie tylko z wyszukiwaniem Google. Nawet na Allegro, kiedy np. kliknę sobie w zakładkę “kupione” to mnie przekierowuje do zablokowanej strony “clkuk.tradedoubler.com” >:(
Przeszukałam już cały dysk C i rejestr systemowy. Przeskanowałam różnymi skanerami typu AdwCleaner, RogueKiller itp. Sprawdzałam, czy coś się nie dopisało do skrótu uruchamiającego przeglądarkę. Wszystko na nic. Jestem niemal pewna, że to sprawka któregoś dodatku, ale jak mogę sprawdzić, którego, bez wyłączania każdego po kolei? Mam ich naprawę dużo, a te przekierowania pojawiają się sporadycznie, np. czasem przez kilka dni problem w ogóle nie występuje… I co, mam być pozbawiona dodatków przez cały tydzień? Każdy jest mi do czegoś potrzebny…

Może odblokowana część reklam / śledzenia na allegro w uBO?

Nadal uważam, że problem leży w “lewym” dodatku. I jedyny sposób, żeby się o tym dowiedzieć, to - niestety - szukanie igły w stogu siana.

Niezależnie od powyższego, wyłącz jeden z blockerów: AdGuard lub uBlock. Mogą wpływać negatywnie na swoją pracę.

Nie wpływają raczej, AdGuard ma się jej odpalać na filmweb (odwrócona biała lista) a tam uBO wyłączać.

Więc najwyżej do 20 MiB RAM żre na spoczynku wyczekując filmweba.


Inna sprawa, że filmweb przestał blokować przeglądanie obsady filmu i komentarzy.

Albo uAssets nagle je łata raz na jakiś czas z opronych aktualizacji filtrów polskich na komunikaty anty-ablock.

1 polubienie

@anon41799040 AdGuarda używam tylko na jednej stronie, bo uBlock sobie tam nie radzi. Niestety nie mogę używać samego AdGuarda, bo ten z kolei jest problematyczny na innych stronach

@krystian3w - ale to nie dotyczy tylko Allegro. Zdarza się na różnych stronach :frowning:

Odwrócona biała lista nie zezwala na zderzenie, AdGuard jest wyszarzony to nic z stroną nie robi a raczej nie pracujesz na retro PC z 512 MiB - 1 GiB RAM?

Nie, pracuję na lapku. RAM mam 4GB. Tak, AdGuard mam wszędzie wyszarzony, poza Filmwebem :wink:

Podobno Enhancer for YouTube™ “się zeszmacił”. A przynajmniej niby starsza wersja lepiej działa Bogdanowi z Firefox.

Zobacz czy ma ograniczenie do YouTube.com a do reszty domen nie.

niby ten dla Firefox innych stron nie zmodyfikuje.

U mnie jest tak: https://i.imgur.com/aNEw8P0.png

No to trzeba zobaczyć resztę co mają dostęp do każdej strony.

“5 dniowe” sprawdzenie przez “boty” Google może nie wykryło uzłośliwienia dodatku.

1 polubienie