Przekładka tekturowa - gdzie kupić?

Gdzie mogę kupić taką przekładkę tekturową: https://allegro.pl/oferta/1200x800-przekladka-tekturowa-5w-710g-m2-2-96zl-8249827787 lub po prostu grubą, sztywną tekturę o wymiarach min. 100 x 60 cm stacjonarnie? Na Allegro nie opłaca mi się zamawiać, bo za dostawę zapłacę 4-5 x tyle co za samą przekładkę :frowning: Szukałam w Google wpisując nazwę swojego miasta, ale wypluło mi tylko hurtownie i producentów, a ja potrzebuję jedną sztukę…
W sumie nawet nie musi być tektura, ale jakaś gładka, sztywna i lekka płyta, którą można łatwo samodzielnie przyciąć. Płyta HDF odpada, bo za ciężka i trzeba by ją piłować…

Idź do najbliższego elektromarketu i zapytaj czy jeszcze nie wywozili śmieci i czy możesz zabrać sobie opakowanie po lodowce z którego wytniesz jaki fragment będziesz potrzebowała za darmo.

1 polubienie

Wolałabym jednak czyste, nowe i niewygniecione, ale dzięki :slight_smile:

Dykty 5-warstwowe to raczej zamawia się do większych opakowań. Pracowałem w firmie, która takie dykty robiła głównie dla Ikei. Popytaj kogoś znajomego, w sklepie. Takich wymiarów jakie podałeś w ogóle się nie produkuje.

Do przycięcia takiej tektury szykuj naprawdę ostre ostrze, najlepiej nóż do tapet, szczególnie w dłuż fali :wink:

1 polubienie

Lodówki pakuje się w mniejsze gramatury. Nazywam to dykta, bo to jest dosłownie tak twarde jak dykta. Wiem, bo pracowałem przy produkcji takiej tektury. Papier o wysokiej gramaturze 300g/m2 na warstwę, do tego duża warstwa gęstego kleju i złamać taką tekturę jest ciężko. Dlatego używa sie jej głównie do pakowania mebli, ale nie lodówek, która i tak będzie zabezpieczona styropianem lub ekologicznych palet tekturowych, stąd wymiary palety osiemsetki.

1 polubienie

Już sobie kupiłam w sklepie plastycznym. Nie wiem czy jest 5-warstwowa, ale wystarczająco gruba i sztywna :slight_smile:

1 polubienie

5-warstwowa tektura posiada 2 fale, tj. pokrycie górne, fala, pokrycie dolne, fala, pokrycie dolne :wink:

Potem masz różne wielkości fali B, C, E. B-srednia, C - duża, E - mala i mają oznaczenie 3W B, C lub E, 5W BC, CC lub EE.

W tej mojej jest gładka warstwa na wierzchu i na spodzie, a w środku są dwie warstwy faliste. Możliwe, że są one przedzielone jeszcze jedną gładką, ale ciężko stwierdzić :stuck_out_tongue:

Tak, w środku muszą być przedzielone, bo fali do fali nie skleisz. Poza tym produkcja odbywa się na 4 maszynach. Pierwsza klei pokrycie górne z falą, druga pokrycie górne z falą, 3 klei pokrycie dolne i pozostałe warstwy z poprzednich maszyn, 4 tnie na kawałki.

Może to być prawdopodobnie fala EE na dużej gramaturze. Sama EE jest twarda i ciężka oraz cienka.