Przekłamany czas pobierania i problemy z pobieraniem plików

Witam. Mam straszny problem:( Założyłem sobie internet z multimedii 6mb, myślałem że będzie dużo szybszy niż 1,3mb z neostrady który miałem wcześniej a tutaj nic. Plik 100mb przy neo pobierał się około 10 minut i tak samo jest teraz choć czas pokazany jest 3minuty i szybkość ok 400kb/s. Co chwile pobieranie się zatrzymuje(nie idzie płynnie) i znowu leci dalej albo się zawiesi i w ogóle już nie idzie i muszę pobierać od nowa.Komputer mam po formacie,zainstalowałem teraz mozille 3.5.3.proszę o pomoc.dziękuje i pozdrawiam

Czy ty przypadkiem nie korzystasz z rapidshare? Jak nie masz wykupionego konta premium, to właśnie takie są ograniczenia. Poza tym pamiętaj, że serwery mają ograniczone możliwości wysyłania danych… Spróbuj skorzystać z jakiegoś menadżera pobierania.

korzystam własnie z rapidshare a jakiego menadżera?ale tak jak pisałem kiedys 100 mega z rapidshare w 10minut i teraz tez

i dopóki nie wykupisz konta premium na rapidzie to szybciej nie będzie

Sprawdź sobie prędkość downloadu na tej stronce http://speedtest.net/

Jeśli będzie prawidłowa to wszystko z twoim łączem jest ok.

Wszystko zależy od serwera z jakiego pobierasz, a już na pewno jeśli robisz to z rapidshare czy innych podobnych i nie masz płatnego konta to nie masz co liczyć na lepszy transfer.

Dobrze zgadzam się że bez konta premium nie bedzie pobierać z najwiekszą prędkością ale dlaczego jest tak że pokazuje czas pobierania pliku 100mb, 3 minuty przy prędkości 400 kb a tak naprawde ściąga około 10 minut. plik 100mb ściągałem w 10 minut ale prędkościa 100kb na tamtym internecie z neostrady.cos jest tutaj nie tak. a o jakim menadżerze mówiłeś?

Dzieje się tak, ponieważ RS nie ściąga jednostajnie. Robi to paczkami, np ciągnie paczkę 1MB z prędkością 400 kb/s, to po niej robi przerwę na nawet kilka sekund (zależy od pory dnia) i sytuacja się powtarza. W takim przypadku przeglądarki zazwyczaj nie potrafią poprawnie wyliczyć czasu pozostałego do końca pobierania pliku i dlatego Ci tak pokazuje.

Zainstaluj sobie jakiś manager, np FreeRapid Downloader. Co prawda, nie przyśpieszy Ci pobierania ale wszystko zautomatyzuje oraz pokazuje bardziej realne czasy i prędkości. Jeśli chcesz poprawić prędkości, to tak jak kolega wyżej powiedział, pozostaje Ci tylko konto premium albo jakiś inny płatny zewnętrzny serwis, obsługujący serwisy hostingowe.

No i w końcu konkretna pomoc.dziękuje bardzo:)a jeszcze jedno pytanie…dlaczego strasznie wolno buforują się filmiki na youtube?znaczy nagle zavczyna szybko jechac i staje i tak powoli.jak tego przyczyna?

YouTube wprowadził ograniczeni transferu krajowego.

Ma to zapobiec zapychaniu się łącza.

Poza tym założyłeś sobie internet Do 6mb/s co oznacza że maksymalny transfer wynosi 6mb/s bo multimedia nie gwarantuje stabilności łącza.

No dobrze do 6mb ale napewno nie powinien dzialac 6mb internet jak 1 mb…

Przypadek podobny jak w RS. Ograniczenia nałożone przez serwer w celu uniknięcia zatoru. Sam mam 6Mbit i również buforuje mi skokowo lecz zawsze tak, by nie przerywało mi odtwarzania.

Jeśli chodzi o prędkość gwarantowaną łącza… to praktycznie żaden dostawca w ofercie dla indywidualnych klientów nie gwarantuje Ci takiej, jaką sobie bierzesz. Gwarancje masz tylko w ofertach dla firm, które są znacznie droższe.

“Przepustowość gwarantowana jest równa połowie przepustowości maksymalnej dla danej usługi.” Tj np. zapis mojego ISP Espol. IMO UKE powinno coś z tym zrobić, ponieważ takie coś umożliwia operatorom “kręcenie wałków”.

Ale mi własnie przerywa odtwarzanie:(