Przekopiowanie wyjustowanego tekstu do Wordpressa

Słuchajcie, mam pytanie. Piszę w Wordzie artykuł, na końcu robię justowanie i robię kopiuj - wklej do pustego arkusza w Wordpresie (mam status autora) Ale tekst kopiuje się bez justowania. Jak go skopiować, żeby wklejony tekst w WordPressie był wyjustowany?

(w samym edytorze WordPressa, mam tylko do prawej, do lewej, po środku)

Jeżeli w WordPress nie masz justowania no to nie masz i dyskusja zbędna :slight_smile:

Odpowiedzieć na Twoje pytanie byłoby łatwo gdybyś miał elementarną wiedzę na temat HTML. To że ty widzisz tekst jako wyjustowany w tym czy innym edytorze jest sprawą drugorzędną a nawet trzeciorzędną. :)  Istotą jest to co chcesz uzyskać potem na stronie, bo chyba o to w efekcie końcowym chodzi. Jeżeli Twój WordPress nie potrafi do danego tekstu dopisać w HTML znaczników typu:

<div align=justify>tekst do wyjustowania</div>

to tego nie przeskoczysz. Możesz ręcznie dopisać to co ci napisałem i tekst będzie wyjustowany. Oczywiście nie koniecznie używać akurat <div> może być <p> lub wiele innych, ale tu już potrzebna jest niewielka wiedza z HTML.

Hmm zaraz spróbuje 

Jeżeli mam być dokładny to może to nie zadziała bez "  "

<div align=“justify”>tekst do wyjustowania</div>

a poza tym jak pisałem można by to rozwiązać na 7 innych sposobów :slight_smile:

Istotnie jest tu słowo “justify”

Ok. dzięki.Zadziałało:

<p align=“justify”>  tekst  </p>

Szkoda tylko, że za każdym razem, trzeba będzie się tak z tym pierdzielić :frowning:

Ja na “wspomagaczach” typu WordPress itp. nie znam się, ale tworzyć strony bezpośrednio w HTML to nieco umiem. Mam stronkę własną taką hobbistyczną wykonaną w 100%  ręcznie. Może ktoś, kto zna bliżej WordPressa umiałby podpowiedzieć jak go zmusić aby taki znacznik sam wstawiał :slight_smile: