Przekręty admina...?

(Kos@) #1

Problem który przedstawiam nie dotyczy mnie, tylko znajomego.

Polego on na tym, że administrator jego sieci przegląda zawartość dysków userów (do czego podobno nawet się przyznał), a moj znajomy, będąc takiom userem chce się zabezpieczyć przed takim postępowaniem admina.

Zainstalowałem mu kiedyś firewalla, jednak dalej twierdzi że admin przegląda zawartość jego dysku. Nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, nie korzystam z sieci dlatego muszę zwrócić się do was z pytaniem, jak temu zapobiec?

(Musg) #2

tak na powaznie to zostaje tylko jedno.Wymiana admina.Firewall tu nie bardzo pomoze.Ajesli on sie do tego przyznaje ,to sprowokowac dziada-nagrac to jak sie przyznaje i postraszyc prokuratorem.

(Monczkin) #3

jeżeli ma na to dowody, i inni też - logi włamań itp. --> policja

(Lolyt Xd) #4

włamanie=sąd

(Kos@) #5

Hmm, a nie mozna "nie udostepniac" wlasnego dysku w sieci?

(Lolyt Xd) #6

Ale czy on coś mu tam na dysku zmienia?? Kasuje jakieś pliki czy cuś??

(Xiao19) #7

mozna przecierz zaszyfrowac swoje dane katalogi/pliki

tony takich progsow masz

np. pakiety Steganosa

itd.

(Kos@) #8

Nie weim, ale znajomy sie upiera że ktoś mu grzebie na dysku :confused:

Nie mam sieci więc nie moge mu pomoc, a powiedzialem wam tyle ile sam wiem.

(inż. Piniol) #9

ogólnie jeżeli koleś rzeczywiście takie rzeczy robi to nie pozostaje nic innego jak policja, i nie ma się nad czym zastanawiać

(boczi) #10

Musisz mieć też lepiej jakieś dowody.

(Krzysieknd2) #11

Jak nic gosc nie usuwa z dysku, nie kopiuje, to w sumie co to przeszkadza :slight_smile:

Oczywiście jeśli tego nie chcecie to dowody zdobyc i na policje z dziadem 8)

(Korn Ik5) #12

jeszcze mozna zrobbic tak zeli nie chce isc na komende, to w firewallu powinno byc takie cos zeby blokował dany ip, tylko trzeba znac ip wewnetrzny a najlepiej zewnetrzny, ja tak u siebie zrobiłem z nortonem gosc non stop mnie skanował z podobnym celem wiec kolesia zablokowałem i mam ,i spokoj ,i internet

jak sie nie myle to w programie bodajze AntiSpy jest taka opcja niewidocznosc w sieci, ale nie jestem pewny, i jest fajny program niestetyt nie pamietam nazwy :frowning: ktory m.in. pokazuje co jest udostepnione, ktore porty sa otwarte itp

(Zbych ) #13

Usunąć (odinstalować ) "udostępnienie plików i drukarek" -podstawa, zainstalować porządnego firewalla choć niekoniecznie gdyż stwierdziłem że bardzo dobrym zabezpieczeniem przed atakiem z sieci jest systemowa zapora XP+SP1 , zapora z SP2 niestety już nie jest w takim przypadku skuteczna, moj admin niestety nie był w stanie sie przebić przez zapore SP1 w tym przypadku komp staje sie całkowicie niewidoczny w sieci lokalnej tak jakby nie istniał , dokładnie przeskanować kompa antyvirem czy czasem nie ma jakiegoś wirósa np. "Nimida"(bardzo stary ale nadal rozprzszczeniający sie wirus w sieciach lokalnych ,wystarczy że jest na jednym kompie w sieci a natychmiast infekuje pozostałe kompy) który udostępnia cały dysk bez wiedzy użytkownika.

(Lolyt Xd) #14

Jeżeli on nic ci na dysku nie robi (kasuje czy cuś), to nie możesz go podać na policję. Wszedłeś do sieci, w której udostępnia się dyski, dla innych urzytkowników tejże sieci. Pozdro.

(Qlt) #15

w jaki sposób poznać, że ktoś tylko przegląda sobie zawartośc mojego dysku

sa jakieś programy?

tak dla bezpiecznosci sie pytam

(Lolyt Xd) #16

Firewall powinien Ciebie poinformować. Mnie informuje.

(system) #17

ja blokuje otoczenie sieciowe przez sygate personal firewall i wiem ze w tym momencie gdy ktos chce wejsc na mojego kompa to pojawia sie ze moj komp jest wylaczony :smiley: jhednak w druga strone dziala juz normalnie :smiley: