Przekręty admina...?

Problem który przedstawiam nie dotyczy mnie, tylko znajomego.

Polego on na tym, że administrator jego sieci przegląda zawartość dysków userów (do czego podobno nawet się przyznał), a moj znajomy, będąc takiom userem chce się zabezpieczyć przed takim postępowaniem admina.

Zainstalowałem mu kiedyś firewalla, jednak dalej twierdzi że admin przegląda zawartość jego dysku. Nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, nie korzystam z sieci dlatego muszę zwrócić się do was z pytaniem, jak temu zapobiec?

tak na powaznie to zostaje tylko jedno.Wymiana admina.Firewall tu nie bardzo pomoze.Ajesli on sie do tego przyznaje ,to sprowokowac dziada-nagrac to jak sie przyznaje i postraszyc prokuratorem.

jeżeli ma na to dowody, i inni też - logi włamań itp. --> policja

włamanie=sąd

Hmm, a nie mozna “nie udostepniac” wlasnego dysku w sieci?

Ale czy on coś mu tam na dysku zmienia?? Kasuje jakieś pliki czy cuś??

mozna przecierz zaszyfrowac swoje dane katalogi/pliki

tony takich progsow masz

np. pakiety Steganosa

itd.

Nie weim, ale znajomy sie upiera że ktoś mu grzebie na dysku :confused:

Nie mam sieci więc nie moge mu pomoc, a powiedzialem wam tyle ile sam wiem.

ogólnie jeżeli koleś rzeczywiście takie rzeczy robi to nie pozostaje nic innego jak policja, i nie ma się nad czym zastanawiać

Musisz mieć też lepiej jakieś dowody.

Jak nic gosc nie usuwa z dysku, nie kopiuje, to w sumie co to przeszkadza :slight_smile:

Oczywiście jeśli tego nie chcecie to dowody zdobyc i na policje z dziadem 8)

jeszcze mozna zrobbic tak zeli nie chce isc na komende, to w firewallu powinno byc takie cos zeby blokował dany ip, tylko trzeba znac ip wewnetrzny a najlepiej zewnetrzny, ja tak u siebie zrobiłem z nortonem gosc non stop mnie skanował z podobnym celem wiec kolesia zablokowałem i mam ,i spokoj ,i internet

jak sie nie myle to w programie bodajze AntiSpy jest taka opcja niewidocznosc w sieci, ale nie jestem pewny, i jest fajny program niestetyt nie pamietam nazwy :frowning: ktory m.in. pokazuje co jest udostepnione, ktore porty sa otwarte itp

Usunąć (odinstalować ) “udostępnienie plików i drukarek” -podstawa, zainstalować porządnego firewalla choć niekoniecznie gdyż stwierdziłem że bardzo dobrym zabezpieczeniem przed atakiem z sieci jest systemowa zapora XP+SP1 , zapora z SP2 niestety już nie jest w takim przypadku skuteczna, moj admin niestety nie był w stanie sie przebić przez zapore SP1 w tym przypadku komp staje sie całkowicie niewidoczny w sieci lokalnej tak jakby nie istniał , dokładnie przeskanować kompa antyvirem czy czasem nie ma jakiegoś wirósa np. “Nimida”(bardzo stary ale nadal rozprzszczeniający sie wirus w sieciach lokalnych ,wystarczy że jest na jednym kompie w sieci a natychmiast infekuje pozostałe kompy) który udostępnia cały dysk bez wiedzy użytkownika.

Jeżeli on nic ci na dysku nie robi (kasuje czy cuś), to nie możesz go podać na policję. Wszedłeś do sieci, w której udostępnia się dyski, dla innych urzytkowników tejże sieci. Pozdro.

w jaki sposób poznać, że ktoś tylko przegląda sobie zawartośc mojego dysku

sa jakieś programy?

tak dla bezpiecznosci sie pytam

Firewall powinien Ciebie poinformować. Mnie informuje.

ja blokuje otoczenie sieciowe przez sygate personal firewall i wiem ze w tym momencie gdy ktos chce wejsc na mojego kompa to pojawia sie ze moj komp jest wylaczony :smiley: jhednak w druga strone dziala juz normalnie :smiley: