Przekroczenie granicy niemieckiej bez paszportu!

siemka…mam pytanko…najpierw chciałbym przedstawić sytuacje…jade z dziadkiem do Niemiec pod koniec czerwca do berlina a bynajmniej mam taki zamiar…chce pojechać na lotnisko odebrać kogoś z rodziny więc nie bd tam dluzej niż jakąś godzine…nie mam paszportu…myślicie że mnie przepuszczą na legitymacji szkolnej?? proszę o wypowiedzi i jakieś rady ewentualnie…chce ominąć wyrobienie paszportu

NIE , legitymacja szkolna nie jest dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy państwa.

Jeśli nie masz 18 lat/nie masz dowodu to Cie nie przepuszczą,

Chyba, że trafisz i akurat Ciebie nie sprawdzą (bardzo prawdopodobne)

Ale jak sprawdzą to Cie nie wpuszczą.

Ale celnicy nie zawsze dokładnie sprawdzają a czasami ich nawet nie ma…

Możesz liczyć na szczęście…

a co powiecie o dowodzie tymczasowym?? dzięki niemu mnie przepuszczą?? mi sie wydaje że tak ale wole sie upewnić i poradzić kogoś kto już był w podobnej sytuacji

Powinno się udać…

bIERmi77 , do końca czerwca powinieneś zdążyć wyrobić "Dowód Osobisty"w przeciwieństwie do paszportu.

:o :lol: Skąd masz takie informacje ??

Chyba nie za często przekraczasz granicę z Niemcami :x

TAK

Nie jest do końca prawdą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_osobisty

Tu się nie ma co udawać, nie ma pojęcia dowodów tymczasowy gdyż żaden nie jest wieczny !!

a ile tak poczekam gdzies na ten tymczasowy dowód??

Tak dosyć często przejeżdżam granicę niemiecką oczywiście z paszportem i czasami (przeważnie) nie ma celników…

??

Fiesta tak szybko zmieniasz posta że nie nadążam z aktualizacją odpowiedzi :lol:

Nie ma pojęcia “Dowód Osobisty”, a “Dowód Osobisty Tymczasowy”

Tak jak napisałeś, “Dowód Osobisty” może dostać nawet niemowlak, a zasady przyznawania są takie że przed 18 rokiem życia “Dowód Osobisty” dostaje się na 5 lat, a po 18 roku życia na 10 lat.

Nie wiem na jakim przejściu przekraczasz granicę bo w Kołbaskowie przejeżdżasz obok budki w której siedzą celnicy i musisz się zatrzymać.

Podajesz im dokumenty przez okienko z tej ich budy nie wysiadając z samochodu i w ten sposób odbywa się kontrola.

Nie spotkałem się z tym żeby kogoś nie sprawdzili.

to ile gdzies poczekam na tymczasowy??

Ja przekraczam koło Olszyny…

Tam sprawdzają ale rzadko

Dziadek pojedzie sam na nowy dowód można czekać i 6 tygodni. Wewnętrzna granica Unii między Polską a Niemcami zniknie dopiero 1 stycznia 2008 r. a i wtedy trzeba będzie posiadać „jakiś” dokument.

Tego dowiesz się w urzędzie.

Z zasady jest to:

* Dowód osobisty odbiera się osobiście.

Termin odbioru dowodu wyznaczany jest na 30-ty dzień od dnia złożenia wniosku.

Wcześniejszy odbiór możliwy jest jedynie w przypadku wcześniejszego nadesłania dokumentu z Drukarni Skarbowej.

Poproś o przyśpieszenie przy składaniu wniosku.

ok…na stronkach czytałem ze tak 2-3tyg ale zdarzaly sie szybsze przypadki…mam nadzieje że zdąrze :wink: a co mi bedzie potrzebne oprócz 2 fotek??

http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bi … sp_id=1704

a te podanie znajde u nich czy gdzies na stronce uniwersalne moze byc??