Przekroczenie limitu temperatury GTX 970

Witam pytam z ciekawości co może sie stać jeśli karta gtx 970 ma max temp. 91 C u w MSI Afterburner ustawimy 91c czy ona będzie miała np. obniżone taktowania czy może sie uszkodzić ? I jaka musiała by być temp. aby karta mogła sie spalić mam obecnie w MSI Afterburner  ustawiony 81c wiec to nie jest chyba dużo.

Po przekroczeniu maksymalnej dozwolonej temperatury zadziała zabezpieczenie termiczne i zrestartuje komputer.

Z reguły rzadko się to zdarza, chyba że układ chłodzenia nie działa prawidłowo i ustawione jest zbyt wysokie napięcie przy przy OC.

Zabezpieczenie termiczne zadziała raczej przy CPU a nie GPU. Sądzę, że nastąpi tzw. throttling czyli obniżenie taktowania by zmniejszyć temperaturę GPU.

GPU też to mają, ustawione na konkretną temperaturę.

Najpierw zbijają zegary i napięcie, a potem w razie konieczności wyłączają/restartują PC.

Producent podaje max 91C w MSI Afterburner jest to max temp. I jeśli ustawie w MSI Afterburner 91C to moge mieć throttling czy reset komputera  ?

Po co w ogóle chcesz to ustawiać? Zamierzasz mocno podkręcać?

To jest tylko maksymalny limit temperatury, pomocny przy podkręcaniu. Nie oznacza wcale, że GPU taką temperaturę osiągnie. 

Jak miałem ustawione na 79C to czasami wywalało błąd w grach a kiedy ustawiłem na 81C to nie wywala myślałem ze można by troszke podnieść ale sądzisz ze to nie potrzebne ?

W ciąż nie napisałeś nic o celu…

Nie podkręcasz, nie podnoś.

 

 

Myślałem o podniesieniu dla bardziej wymagających gier jak już pisałem przy 79C wywalało sterownik w Call Of Duty AW po ustawieniu temp. 81 nie wywala a ze czekam na nowsze gry myślałem ze można by podnieść bo są bardziej wymagające i wgl ale skoro uważasz ze nie trzeba to okej a powiedz mi jeszcze jedną rzecz jak wyglądają takie zabezpieczenie dla gpu przy 91c następuje throttling a potem jak to wygląda ?

Nie wiem jak to wygląda. To jest kwestia ustawienia biosu w konkretnym modelu karty. 

Na mojej 970 Asus Strix max temperatura po dość dużym OC to było 86 stopni i żadnego spowolnienia zegarów nie było.

Dla GTX 970 maksymalna bezpieczna temperatura pracy to 98 stopni.

Ok, dzięki :wink: Od Asusa to masz z backplatem ?

 Tak, dokładnie ten model: https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXGTX970DC24GD5/overview/

Skoro bezpieczna temperatura to 98C a w MSI Afterburner można ustawić 91C max to nawet przy 91c nic sie nie stanie mam racje ? tak tylko teoretycznie na przyszłość pytam :wink:

Ustaw nawet te 91 stopni, jeśli bardzo chcesz. 

mam 81c i jest gitara :wink:

Moim zdaniem 80 stopni to max dla “zdrowej” eksploatacji grafiki bez nadmiernego zużycia karty.

Więc twoja temperatura jest OK.

A mówią, że to Radeony się grzeją jak diabli.