Przekroczenie parametrów serwera hostingowego

Witam

 

Dostałem ostrzeżenie o przekroczeniu parametrów serwera hostingowego i mam 30 dni na rozwiązanie przyczyny dużego zużycia. I teraz pytanie mam kilka stron i sklep internetowy i komu najlepiej zlecić namierzenie i naprawienie problemu? Sugerują mi programistę ale ja nie wiem gdzie i kogo szukać. Ewentualnie mogę przejść na serwer dedykowany ale sam nie wiem.

Ale co konkretnie przekroczyłeś? Transfer, zajętość miejsca? Przydałoby się chociaż minimum informacji.

 

No, ja tez nie wiem. Pewnie mało kto poza Tobą powinien to wiedzieć.

Został przekroczony “Maksymalny czas użycia systemu na serwerze WWW w ciągu 24h” na wykresach w obciążeniach serwera często jest przekraczany “Czas procesora użyty przez skrypty PHP/CGI” oraz “Liczba wierszy pobranych z baz danych liczona na serwer w ciągu doby”

Prawdopodobnie masz hosting współdzielony - tj. tani plan typu 300 zł rocznie. Oznacza to, że jeden serwer jest do dyspozycji kilkudziesięciu userów, a zasoby kompa są dzielone - jeśli twoja strona zabiera za dużo zasobów, to cierpi ktoś inny.

 

Do obsługi stron i e-sklepów są dedykowane plany hostingowe za kilka tysięcy złotych. Np. w OVH najtańszy serwer dedykowany to ok 305 zł brutto/miesięcznie.

 

Ja swoją prywatną stronę miałem na linuxpl.com i przysyłali mi podobny komunikat, aż w końcu zawiesili mi stronę sugerując wykup lepszego (droższego hostingu). Przeniosłem na ovh i na razie nie ma problemu, a strona znacznie się rozbudowała.

Dziękuje za odpowiedź. Hosting mam na nazwie i niedawno przeszedłem na najwyższy pakiet więc na większy już nie mogę. Parę lat już korzystam z ich usług i wszystko dawało radę nie wiem teraz czy lepiej zlecić komuś sprawdzenie pod kątem programistycznym, czy dobrze działają wszystkie skrypty czy myśleć nad serwerem dedykowanym. Z nazwy obsługa wskazała mi jeden skrypt co zużywa sporo zasobów.

Który plan masz wykupiony konkretnie na nazwa.pl? Co ten skrypt ma za zadanie robić?

plan ActiveMax, skrypt który wskazali jest odnośne “kto jest online” czyli w panelu zarządzania mogę sprawdzić kto jest na sklepie. Ale dział techniczny z nazwy w sumie jednoznacznie nie stwierdził że to tylko jest tego skryptu wina, bo kazali mi logi analizować sobie ogólnie a przy okazji pokazali listę procesów i wskazali że jeden mogę wyłączyć.

No niestety bez analizy logów ani rusz. Czynników może być bardzo dużo, zaczynając od takiego, że nagle wzrosła ilość użytkowników przeglądających Twoje strony - co automatycznie przekłada się na większe obciążenie serwera.

 

To jest hosting współdzielony, więc masz do dyspozycji określone zasoby serwera (zakładam 5%) i je przekraczasz co wywołuje ‘czkawkę’ na serwerze.

 

Napisz w wolnej chwili do mnie PW, w miarę wolnego czasu postaram się doradzić po uzyskaniu bardziej konkretnych danych od Ciebie.

Ilość użytkowników zmalała o kilkanaście procent względem wcześniejszych miesięcy. Trochę mnie to dziwi bo wcześniej był mniejszy pakiet wykupiony i dawało mimo wszystko radę.