Przekroczenie parametrów serwera hostingowego


(Janusz67890) #1

Witam

 

Dostałem ostrzeżenie o przekroczeniu parametrów serwera hostingowego i mam 30 dni na rozwiązanie przyczyny dużego zużycia. I teraz pytanie mam kilka stron i sklep internetowy i komu najlepiej zlecić namierzenie i naprawienie problemu? Sugerują mi programistę ale ja nie wiem gdzie i kogo szukać. Ewentualnie mogę przejść na serwer dedykowany ale sam nie wiem.


#2

Ale co konkretnie przekroczyłeś? Transfer, zajętość miejsca? Przydałoby się chociaż minimum informacji.

 

No, ja tez nie wiem. Pewnie mało kto poza Tobą powinien to wiedzieć.


(Janusz67890) #3

Został przekroczony “Maksymalny czas użycia systemu na serwerze WWW w ciągu 24h” na wykresach w obciążeniach serwera często jest przekraczany “Czas procesora użyty przez skrypty PHP/CGI” oraz “Liczba wierszy pobranych z baz danych liczona na serwer w ciągu doby”


(Przemo78) #4

Prawdopodobnie masz hosting współdzielony - tj. tani plan typu 300 zł rocznie. Oznacza to, że jeden serwer jest do dyspozycji kilkudziesięciu userów, a zasoby kompa są dzielone - jeśli twoja strona zabiera za dużo zasobów, to cierpi ktoś inny.

 

Do obsługi stron i e-sklepów są dedykowane plany hostingowe za kilka tysięcy złotych. Np. w OVH najtańszy serwer dedykowany to ok 305 zł brutto/miesięcznie.

 

Ja swoją prywatną stronę miałem na linuxpl.com i przysyłali mi podobny komunikat, aż w końcu zawiesili mi stronę sugerując wykup lepszego (droższego hostingu). Przeniosłem na ovh i na razie nie ma problemu, a strona znacznie się rozbudowała.


(Janusz67890) #5

Dziękuje za odpowiedź. Hosting mam na nazwie i niedawno przeszedłem na najwyższy pakiet więc na większy już nie mogę. Parę lat już korzystam z ich usług i wszystko dawało radę nie wiem teraz czy lepiej zlecić komuś sprawdzenie pod kątem programistycznym, czy dobrze działają wszystkie skrypty czy myśleć nad serwerem dedykowanym. Z nazwy obsługa wskazała mi jeden skrypt co zużywa sporo zasobów.


(Atarex75) #6

Który plan masz wykupiony konkretnie na nazwa.pl? Co ten skrypt ma za zadanie robić?


(Janusz67890) #7

plan ActiveMax, skrypt który wskazali jest odnośne “kto jest online” czyli w panelu zarządzania mogę sprawdzić kto jest na sklepie. Ale dział techniczny z nazwy w sumie jednoznacznie nie stwierdził że to tylko jest tego skryptu wina, bo kazali mi logi analizować sobie ogólnie a przy okazji pokazali listę procesów i wskazali że jeden mogę wyłączyć.


(Atarex75) #8

No niestety bez analizy logów ani rusz. Czynników może być bardzo dużo, zaczynając od takiego, że nagle wzrosła ilość użytkowników przeglądających Twoje strony - co automatycznie przekłada się na większe obciążenie serwera.

 

To jest hosting współdzielony, więc masz do dyspozycji określone zasoby serwera (zakładam 5%) i je przekraczasz co wywołuje ‘czkawkę’ na serwerze.

 

Napisz w wolnej chwili do mnie PW, w miarę wolnego czasu postaram się doradzić po uzyskaniu bardziej konkretnych danych od Ciebie.


(Janusz67890) #9

Ilość użytkowników zmalała o kilkanaście procent względem wcześniejszych miesięcy. Trochę mnie to dziwi bo wcześniej był mniejszy pakiet wykupiony i dawało mimo wszystko radę.