Przekroczona ilość aktywacji

Witam. Posiadam system Windows XP Home Edition i ostatnio robiłem dużo formatów pod rząd bo miałem problemy z kompem, jednak nie pomyślałem i po każdym formacie zamiast sprawdzić, czy z kompem już wszystko w porządku to aktywowałem Windowsa i wczoraj, po kolejnym formacie wyskoczyła mi informacja, że aktywowałem system zbyt wiele razy dla tego klucza czy coś takiego i musiałem dzwonić do biura obsługi gdzie musiałem podać jakiś kod i po otrzymaniu innego kodu dopiero aktywowało mi mój klucz. Dzisiaj, aby sprawdzić czy znów tak będzie zrobiłem po raz kolejny format i owszem, znów musiałem dzwonić. Aktualnie z komputerem już wszystko mam w porządku, jednak zastanawiam się czy jeśli kiedyś będę musiał znów przeinstalować system, to czy znowu będę musiał aktywować mój klucz do Windowsa telefonicznie? Bo nie będę ukrywał iż jest to irytujące. A może po kilku miesiącach nic nie robienia znów powróci mi możliwość aktywacji przez Internet?

Dlaczego w ogóle ta możliwość zniknęła? System mam oryginalny, zapłaciłem za niego i co to ma być, że jakaś ograniczona ilość aktywacji? W ogóle bez sensu. Niby wyskakuje, że przekroczono ilość aktywacji, ale po wpisaniu tego kodu uzyskanego z biura obsługi i tak się aktywuje…

Btw. Na mojej naklejce licencyjnej jest napisane OEM Software. Czytałem na Internecie, że niby tylko trzy razy można aktywować przez Internet system oznaczony OEM, ale to nie jest zgodne z prawdą ponieważ ja robiłem format dobrych kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) razy odkąd mam komputer.

Proszę o pomoc.

Twoje pytanie:

Sam sobie już wcześniej odpowiadasz:

Ograniczenie wersji OEM. Trzeba było kupić BOX.

Tylko, że to jest inny, jednorazowy kod, który ma za zadanie jednorazowo obejść blokadę aktywacji.

PS.

To jest nowa dyscyplina sportowa - kto więcej razy zainstaluje system?

I nie “format” tylko formatowanie , instalację systemu i aktywację. Formatowanie jest tylko operacją poprzedzającą instalację systemu i do tego nie jest bezwzględnie wymagane.

Trzy razy można aktywować prze neta, natomiast telefonicznie możesz tyle razy, ile tylko zechcesz. Jeżeli wykorzystałeś już limit aktywacji przez neta, to z tego co wiem przy każdej reinstalacji będziesz musiał już dzwonić. Swoją drogą, radzę Ci nie reinstalować Windowsa codziennie, bo dysk Ci nie podziała, a teraz dyski są masakrycznie drogie.

+1

Mogłeś napisać na forum zanim musiałeś robić “formata kąpa”.

Z pewnością byśmy pomogli.

Jak się ma kompa wiele lat to wychodzi tych formatów potem (widzę nawet w skrócie nie można napisać “formata” mimo iż wszyscy wiedzą o co chodzi). Przez pierwsze dwa lata od zakupu kompa nie robiłem ani razu, ale później się kilka razy zrobiło i ostatnio jak już pisałem miałem problemy.

Napisałem wyraźnie, że robiłem więcej jak trzy razy, więc nie pisz głupot, że można tylko tyle razy.

Nie traktuj mnie jak jakiegoś laika, na kompach się trochę znam i wiem, że musiałem zrobić formatowanie i instalację systemu

Co do wersji OEM to taką miałem do kompa dołączoną, zresztą wtedy się na tym nie znałem bo to dobrych kilka lat temu było. Ale to nie ma opcji abym kiedyś wcale nie mógł aktywować swojego systemu? Opcja aktywacji telefonicznej zawsze będzie działała?

Zrób czystą instalkę, aktywuj, pobierz aktualizacje i zrób sobie kopię zapasową partycji systemowej np. na DVD. Po przywróceniu systemu z tej kopii już zawsze będziesz mieć system aktywowany a cała operacja jego przywrócenia potrwa kilkanaście minut.

:roll:

Widzę, że kiepsko się znasz, skoro w ciągu kilku dni robiłeś kilka “formatów”.

Pisanie “zrobić formata” powinno być tępione. Podobnie jest z motocyklami - laicy piszą “motor”, a motor to inaczej silnik.

Samochód ma motor, ale samochód raczej nie może mieć motocykla…

Tak, chyba, że rozzłościsz automat i naśle na Ciebie agentów z Redmond, którzy wbiją Ci na chatę z kopa, bez pytania o pozwolenie.

Strasznie nie lubię ludzi, którzy nie wiedzą o co chodzi, a próbują zgrywać ważniaka. Nie wiesz jaki miałem problem z kompem, więc na ten temat się proszę nie wypowiadaj. Tym bardziej, że nie o tym jest temat. Swoją drogą dziękuję za odpowiedź zgodną z tematem.

Przekroczyłeś limit aktywacji wykonywany przez net,można to zrobić 10 razy,jeśli chcesz aktywować system po tym to dzwonisz

Przekroczyłeś zapewne limit aktywacji internetowych który też jak dobrze pamiętam wynosi 10, po przekroczeniu limitu musisz zadzwonić do MS, i aktywujesz bez problemu system. Czy tak już będzie na zawsze trudno mi to powiedzieć, ale na własnych doświadczeniach mogę powiedzieć że jak straciłem możliwość aktywacji internetowych i korzystałem z aktywacji przez telefon. Od ostatniej aktywacji przez telefon minęło około 6 miesięcy, i wtedy też musiałem zainstalować system od nowa, i mój Windows ponownie przeszedł aktywację internetową.

O takie info mi chodziło. Konkretnie i na temat, dzięki! :slight_smile:

Dla windowsa xp pro maksymalna ilość auto aktywacji wynosi 19 nie wiem jak jest dla home ja przez wszystkie lata jak mam xp pro to już go tyle razy aktywowałem i telefonicznie i auto że w końcu zablokowali mi klucz :smiley: musiałem wysyłać do Stanów ksero faktury zakupu, zdjęcie nalepki licencyjnej, zdjęcie płyty instalacyjnej i zdjęcie książeczki po tym zabiegu przysłali m po 2 tygodniach nowy klucz. :razz: w formie elektroncznej. I co mam powiedzieć jak za niego w 2005 r dałem 530 zł wiecie ile to było wtedy kasy :?: na dzisiejsze pieniądze jakieś 1500 zł

Aha…Cool story bro’. Trochę poleciałeś.

O lol, przestraszyłeś mnie teraz. Ale nie dało się tego mailem przesłać, skanów? Bo jakim prawem masz płacić za ksero i wysyłkę do USA?

lostek815 , nie przejmuj się. Po mojemu gościu ściemnia, bo ja słyszałem, że jak już do takiej sytuacji dochodzi wystarczy do warszawskiego oddzaiłu przefaksować paragon/fakturę i po problemie.

OEM można aktywować automatycznie maksymalnie 4 - 5 razy. Po tym czasie klucz zostaje zablokowany (dla automatycznych aktywacji) i wymagany jest telefon do Microsoft i przebrnięcie przez kreatora aktywacji.

To jest podstawowa bolączka licencji OEM.

2. PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA.

a. Jedna kopia na komputer. Na jednym komputerze Licencjobiorca może zainstalować jedną kopię oprogramowania. Komputer ten jest wówczas „licencjonowanym komputerem”.

b. Licencjonowany komputer. Licencjobiorca może korzystać z oprogramowania na maksymalnie dwóch procesorach licencjonowanego komputera jednocześnie. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, używanie oprogramowania na innym komputerze jest niedozwolone.

c. Liczba użytkowników. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, oprogramowania może używać tylko jeden użytkownik naraz.

d. Wersje alternatywne. Oprogramowanie może obejmować więcej niż jedną wersję, np. 32-bitową i 64-bitową. Nie można zainstalować i używać więcej niż jednej wersji naraz.

Moim zdaniem to bzdura że można aktywować tylko 10 razy ponieważ ja dotarłem do powyżej 10 aktywacji a później wyskoczył błąd o limicie aktywacji…