Przełączanie kart graficznych w laptopie

Witam.

Wiem, że jest to maglowane wielokrotnie, ale ja już nie mam siły z tym walczyć. 3 dni walczę z przełączeniem kart graficznych w Dell Inspiron n7110. Mam 2 karty: Intel i GeForce GT 525m. Jakiś czas temu musiałam sformatować komputer. Po formacie instalowałam wszystkie sterowniki ze strony Della i NVIDI, zachowując kolejność. Niestety po tym formacie GeForce nie chce się włączać. Czego próbowałam:

Przestawić w BIOSIE- nie ma takich opcji, przestawiać w panelu NVIDI- nadal jej nie włącza, w menedżerze urządzeń również, odinstalowywałam i instalowałam sterowniki na nowo wg sposobu podanego na forum (forumowicz miał ten sam problem, u niego zadziałało), nawet rozebrałam laptopa żeby zobaczyć czy coś w środku się nie stało. Skończyły mi się pomysły, boję się że muszę oddać laptopa na serwis, a jest mi on bardzo potrzebny. Diablo III przed formatem działało na wysokich detalach na 60-80 fpsach. Teraz muszę mieć minimum ustawione i mam około 30 fps, przycina nieziemsko.

Pomóżcie (albo usuńcie temat jeśli już był, choć przeszukałam forum i stosowałam różne rozwiązania nad mi nie działa).

Dzięki z góry.

Co rozumiesz przez “sformatować komputer” ?

Jeżeli użyłeś do tego recovery to wszystko powinno działać, jeżeli wgrałeś czysty system i zainstalowałeś wszystkie sterowniki ze strony producenta to też powinno działać. Może to problem sprzętowy ?

Na recovery musi działać, na czystym systemie powinno.

Próbowałeś uruchamiać gry, programy prawym przyciskiem myszy > uruchom z procesorem graficznym > procesor NVIDIA o wysokiej wydajności.

Może wtedy uda Ci się uruchomić kartę dedykowaną. Dodatkowo w “Panelu sterowania Nvidia” (PPM na pulpicie) w menu “pulpit” zaznacz “wyświetl ikonę aktywności w obszarze powiadomień”. Wtedy będziesz wiedział czy karta jest uruchomiona i jakie aplikacje z niej korzystają.

Zrobiłam format c z użyciem recovery. Uruchamianie gry z użyciem procesora (PPM na launchera) też nic nie daje. W panelu sterowanie NVIDI niby się przełącza, ale mam wrażenie że jednak nie, albo karta nie jest w pełni wykorzystywana. Zastanawiam się czy problem nie leży w DirectX 11.

Facetem nie jestem :slight_smile:

Zaktualizuj po prostu directa, możesz chyba też ręcznie ustawić profile kiedy nvidia ma być wykorzystywana. Ale samo z siebie się powinno przestawić właśnie wtedy kiedy jest większe zapotrzebowanie na moc grafiki.

Directa zaktualizowałam, problem pozostał. Tak się zastanawiam czy problem nie leży w zrzutach pamięci na dysk. W tym nie bardzo się orientuję, na starym laptopie miałam właśnie problem z zrzutami pamięci, a gry (mało wymagające akurat) nie tylko się zacinały, ale chodziły tak jakby w zwolnionym tempie.

Biosa zaktualizowałam, ale nadal nie widzę opcji przełączenia kart. Przeskanuję jeszcze komputer, bo o tym nie pomyślałam. Aha i czy ktoś umie czytać logi?

Jeśli chodzi o wirusy załóż oddzielny temat w dziale Bezpieczeństwo i tam wrzuć loga np z OTL.

Temat można zamknąć. Laptop pojechał na serwis, bo chyba dysk twardy jest walnięty. Wykryłam jakieś błędy właśnie na dysku, ale nie bardzo wiem o co chodzi, a po przedstawieniu tych błędów serwisantowi z Dell, on stwierdził że wezmą lapka na serwis. Możliwe też, że spaliła się magistrala, no ale to już oni ustalą.

Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.