Przełączanie miedzy in/out put

Witam.

Mam problem z wejściami/wyjściami dżwięku. W tylnej części pc mam 3 wejścia (pomarańczowe,zielone,niebieskie) a z przodu 2 (różowe i zielone)

Na tył mam podłączone 5.1 Logitecha z subofera kable:

zielony > zielonego

pomarańczowy > pomarańczowego

czarny > niebieskiego

a z przodu od słuchawek róz > pomarańcz , zieleń > zieleń.

Problemy są 2.

  1. Gdy mam podłączone TYLNIE 3 a z przodu tylko mikrofon to bardzo często urywa dżwięk i wywala komunikat “urządzenie podłączone/odłączone” i zaraz wraca dżwięk w przeglądarkach/skype/grach a na takich programach jak TeamSpeak czy VT ucieka i już nie wraca muszę wtedy restartować program. Identycznie dzieje się gdy mam podłączone jeszcze słuchawki z przodu czyli wszystkie 5 gniazd.

Dzieje się tak tylko od kiedy zainstalowałem sterowniki karty dżwiękowej i zmieniłem dżwięk na 5.1 gdy było na 2.0 nie było takiego problemu.

Problem 2.

Często gdy np na skype chce puścić dżwięk przez mix stereo w /…/dżwięki/nagrywanie to nie zawsze po włączeniu mix stereo a słuchawki na off nie ma dżwięku.

I do problemu 2 dołączam czy istnieje program który pozwala na przemienianie miedzy urządzeniami nagrywającymi? Tak by ustawić na klawiaturze jakiś bind lub coś nie żeby co chwile zmieniać w panelu sterowania?

Vista 32bity

Tu scener z menadżera urządzeń kontrolerów dżwięku

zdzwieku.jpg