Przełączanie miedzy Intel graphics 3000 a kartą graficzną


(melomonster) #1

Witam! Niedługo wymieniam komputer, nowa konfiguracja będzie miała procesor Core i5 2500k ze zintegrowanym GPU Intel Graphics HD 3000. Gdybym chciał grać w jakąś grę na tym GPU to muszę wybrać ten GPU w menu gry czy jak? Pytam z czystej ciekawości bo w tym zestawie kupiłem też Asus Radeon 6950 2Gb.


(Qba Lukaszczyk) #2

Przełączać się między jeśli chcesz skorzystać z zintegrowanej, to monitor musi być do niej podłączony, nie do zewnętrznej i na odwrót.

Dodatkowo istnieje stosowna opcja w BIOSie wyłączająca i włączająca zintegrowaną kartę. Powinien być też dostępny tryb auto.

Karta graficzna to nie GPU. GPU to sam procesor.


(Deliverius) #3

Jak się nie mylę to karta graficzna 6950 będzie włączana w grach a zintegrowana w czasie pracy na pulpicie - jak się nie mylę to Windows 7 tym steruje.


(kamilek030190xd) #4

Tak?? pierwsze słyszę a tak wogóle to po Ci taka konfiguracja żeby na pulpicie działała integra a w 3D karta?? przecież karta w spoczynku nie pobiera dużo prądu a taktowania w 2D sa obniżone do minimum…


(Qba Lukaszczyk) #5

DeliVeriuS , mylisz się i to bardzo. Jak system ma korzystać z obu kart, jeśli monitor jest podłączony do jednej?


(kamilek030190xd) #6

Hah też prawda =D>


(Qba Lukaszczyk) #7

Inaczej jest to rozwiązane w laptopach z 2 kartami graficznymi (zintegrowana i dedykowana), ale to materiał na dłuższą wypowiedź.


(melomonster) #8

Ok, dzięki za odpowiedź.