Przełączanie się kart graficznych

Witam!

Mam problem ponieważ od pewnego czasu, często podczas uruchamiania mój komputer zaczyna głośno hałasować. Hałas ten ucicha po ok. 1 minucie kiedy komputer się już w pełni włączy. Czasami podczas tego procesu następuje samoczynne przełączenie się karty graficznej ze zintegrowanej na GeForce 8600 Gt lub z Gf8600 gt na zintegrowaną. Z czego pragnę zaznaczyć, że przełączenie ze zintegrowaną na gf8600 następuję po ok. tygodniu pracy, natomiast przełączenie z gf8600 na zintegrowaną następuje zazwyczaj przy ponownym uruchomieniu komputera. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić. Dodam, model mojej płyty głównej to: ASUS M2NBP-VM.

Masz zdeaktywowaną zintegrowaną grafikę w BIOSie?? #-o

Nie mam pojęcia :frowning: Nie wiem także zbytnio jak to sprawdzić…

Trzeba wejść do biosu, sprawdzić i wyłączyć. Najlepiej jak podasz dokładny model płyty głównej to coś będzie można więcej podpowiedzieć.

Sorry, że tak późno się odzywam, ale problem wciąż funkcjonuje. Myślałem, że M2NBP-VM CSM to jest już dość dokładny model. http://www.swiatkomputerow.pl/item.php? … yty-glowne - to jest dokładnie ten model w razie wątpliwośći. Chciałbym także podkreślić, że przy wchodzeniu do BIOS-a przez delete, nie widzę ,opcji gdzie można byłoby przełączyć te karty.

Z tego co czytałem to powinna gdzieś znajdować sie opcja Onboard VGA, gdzie właśnie powinno się dać przełączyć, jednak znaleźć jej nie mogę. Ponadto słyszałem także, że powodem tego problemu może być szwankujący zasilacz, który rzekomo nie wyrabiając przełącza na kartę, która ma mniejsze wymagania.

Dodane 05.12.2009 (So) 1:35

Niech ktoś odpisze …