Przełaczanie się między dwoma Win7 na dwóch dyskach

Witam. Posiadam od niedawna w komputerze 2 dyski twarde, na każdym z nich zainstalowany jest Windows 7 (jeden 32 bit, drugi 64). Podczas startu komputera od razu odpala mi jednak wersja 32 bit, a chciałbym mieć wybór podczas uruchamiania PC: win7 32 albo win7 64. Podobno jest zawsze taka możliwość jak sie ma kilka systemów na jednym dysku, ale ja mam je na dwóch osobnych -A nie chce mi sie za każdym razem zmieniać w biosie kolejność bootowania.

 

Dałoby się coś z tym zrobić?

przechwytywaniejefml.jpg

Mam tak ustawione domyślnie i mimo to brak wyboru systemu.

Na liście systemów masz oba do wyboru? Ustaw domyślny ten zainstalowany jako pierwszy.

Jestem dość zielony w tym temacie i nie wiem gdzie sie znajduje ta lista systemów. Żaden z tych systemów nie został zainstalowany “jako pierwszy” bo są na osobnych dyskach twardych. Jeśli jednak i tak ma to jakieś znaczenie, to “pierwszy” był 32 bit

Ustaw wersję x64 jako domyślną. Listę wyboru systemów masz na screenie pod “Domyślny system operacyjny”.

Na liście mam tylko jeden system “Windows 7”. Ten, który mam aktualnie odpalony. Domyślam się, że byłyby dostępne do wyboru oba, gdyby były zainstalowane na tym samym dysku twardym.

http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/

Wielkie dzięki, program sie spisał bardzo dobrze. Dodałem do menu bootowania drugi system z drugiego dysku i śmiga. Temat można zamknąć :wink: