Przełaczanie się między dwoma Win7 na dwóch dyskach


(slavia9) #1

Witam. Posiadam od niedawna w komputerze 2 dyski twarde, na każdym z nich zainstalowany jest Windows 7 (jeden 32 bit, drugi 64). Podczas startu komputera od razu odpala mi jednak wersja 32 bit, a chciałbym mieć wybór podczas uruchamiania PC: win7 32 albo win7 64. Podobno jest zawsze taka możliwość jak sie ma kilka systemów na jednym dysku, ale ja mam je na dwóch osobnych -A nie chce mi sie za każdym razem zmieniać w biosie kolejność bootowania.

 

Dałoby się coś z tym zrobić?


(Odyniec_Stary) #2

przechwytywaniejefml.jpg


(slavia9) #3

Mam tak ustawione domyślnie i mimo to brak wyboru systemu.


(Odyniec_Stary) #4

Na liście systemów masz oba do wyboru? Ustaw domyślny ten zainstalowany jako pierwszy.


(slavia9) #5

Jestem dość zielony w tym temacie i nie wiem gdzie sie znajduje ta lista systemów. Żaden z tych systemów nie został zainstalowany “jako pierwszy” bo są na osobnych dyskach twardych. Jeśli jednak i tak ma to jakieś znaczenie, to “pierwszy” był 32 bit


(Odyniec_Stary) #6

Ustaw wersję x64 jako domyślną. Listę wyboru systemów masz na screenie pod “Domyślny system operacyjny”.


(slavia9) #7

Na liście mam tylko jeden system “Windows 7”. Ten, który mam aktualnie odpalony. Domyślam się, że byłyby dostępne do wyboru oba, gdyby były zainstalowane na tym samym dysku twardym.


(Atis) #8

http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/


(slavia9) #9

Wielkie dzięki, program sie spisał bardzo dobrze. Dodałem do menu bootowania drugi system z drugiego dysku i śmiga. Temat można zamknąć :wink: