Przełączanie się pomiędzy siecią lokalną a internetem

Jestem nowy na forum, wiec na początku pragnę wszystkich Forumowiczów serdecznie przywitać :slight_smile:

Mam problem, którego rozwiązania nigdzie indziej nie znalazłem, a wiec do rzeczy…

Na laptopie z systemem Windows 7 HP (w moim przypadku system ma tu raczej małe znaczenie) mam na codzień podłączoną sieć lokalna z innym komputerem. Aby wszystko dobrze działało ustawiłem oczywiście sztywny adres ip i okresliłem brame domyslna, bo inaczej sieć byłaby niezidentyfikowana. Sieć ta funkcjonuje jako sieć domowa. W każdym badz razie wszystko ładnie działa, zarówno siec lokalna jak i internet który mam przez WiFi.

Nieraz mam jednak przymus podłączania sie do internetu przez to samo gniazdo ethernet, na którym obecnie działa sieć lokalna, lecz jak wiadomo internet działac nie będzie, bo są ustawione sztywne adresy ip i brama, a działa tylko wtedy kiedy sa one ustawione w tryb automatyczny. W takim wypadku postanowilem skorzystac z konfiguracji alternatywnej, aby na poczatku probował ustanowić adres automatycznie (dla internetu), a w razie niemożności ustawił sztywny adres ip (w przypadku podpięcia sieci lokalnej).

I tu pojawia się problem. Na logikę wszystko powinno działać, ale przy takich ustawieniach, przy podpiętej i działającej sieci lokalnej, nie działa mi internet, podłączony pod WiFi ! tzn. system wykrywa i pokazuje go jako działajacy, ale jak wchodzę w przeglądarkę to nic sie nie wyświetla.

problemj.th.jpg

Czy da sie to tak ustawic aby była możliwosc bezinwazyjnego (w adresy ip) przełączania sie pomiedzy siecia lokalna a internetem ? Bardzo proszę o pomoc.

Dodam jeszcze ze wszelkie sterowniki sa w pełni aktualne.

bardzo proste rozwiązanie w przypadku jeżeli sztywne IP masz tylko w jednej sieci.

W ustawieniach karty sieciowej ustawiasz automatyczne pobieranie konfiguracji a w alternatywnych ustawieniach ręcznie wpisujesz swoją sieć…

Ja tak działam już dobre kilka lat i się sprawdza… czas dostępu do sieci lokalnej ze sztywnym IP trwa trochę dłużej (po podłączeniu kabla ok 1 minuta niż wprowadzi konfigurację alternatywną) ale działa :slight_smile:

Pozdrowienia

Ale napisałem przecież, że tak właśnie ustawiłem swoją kartę sieciową z ethernetem, poprzez konfigurację alternatywną (co doskonale widać na załączonym obrazku), a internetu i tak nie ma. Kiedy jest od razy wpisany sztywny ip wszystko działa, ale nie mogę sobie wtedy swobodnie odłączyć sieci lokalnej i od razy podpiąć internetu, właśnie przez to sztywne ip…

Dodane 30.08.2010 (Pn) 13:46

Zmieniłem metrykę na WiFi z automatycznej na wartość 10 i wszystko działa tak jak powinno ! Może mi ktoś to wytłumaczyć ? I na tej podstawie, skoro już wiadomo o co chodzi, powiedzieć jak wszystko ustawić, żeby było optymalnie ?