Przełączka HDMI → DVI-D do PS4

Witam. Posiadam konsole PS4 oraz monitor Benq VW2245. Ostatnio kupiłem przełączkę, aby móc podłączyć monitor do PS4 przez wejście VGA. Jako iż przejściówka ta nie działa (prawdopodobnie z powodu braku funkcji HDCP przy wejściu VGA) myślałem nad zakupem przejściówki na DVI-D (która, chyba, już posiada tą funkcję przy tym wejściu). I teraz moje pytanie: Czy to by działało? Oczywiście jakby ktoś nie zrozumiał, to PS4 posiada wejście HDMI, którego nie posiadam w monitorze. Z góry dziękuję.

Jest kilka wersji tego portu. Jaki Ty masz?
Padło mi wyjście HDMI na płycie. Używałem przejściówki z tym, że odwrotnie bo DVI-D → HDMI. Puszczałem filmy na TV i działało bez problemu. Nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pamiętaj żeby kupić markową przejściówkę. Są nawet gotowe kable.

Przy kablach ludzie chwalą, że działa w obie strony.

Tak nawiasem mówiąc to do PS4 przejściówka z HDMI na VGA musi mieć dodatkowe zasilanie (te zasilane tylko z HDMI nie działają ze względu na zbyt niską wydajność prądową na wyjściu HDMI konsoli) oraz także najlepiej wyjście analogowe fonii (niewygodnie jest ciągnąć z wyjścia słuchawkowego pada). Także dobrze jak wspiera HDCP, chociaż w konsoli jest możliwość wyłączenia tego protokołu, jednak różnie z tym bywa.
Ale oczywiście, że ta druga opcja HDMI na DVI-D jest lepszym rozwiązaniem, niż bawić się w analog.