Przełącznik KVM firmy dlink - zamrażanie ekranu

Mam dwa kompy (jeden na viście i drugi na linuksie) podłączone poprzez przełącznik KVM firmy D-link pod jeden monitor, jedną klawiaturę i jedną mysz.

Wszystko chodzi PRAWIE OK. Ale prawie tym razem robi różnicę… :mrgreen:

Co jakiś czas (czasami raz na 2-3 tygodnie (a komp co najmniej jeden włączony 24H), czasami raz na dzień, następuje jakby zamrożenie ekranu, klawiatury i myszy - tzn. na ekranie jest wyświetlany stale jeden obraz, a komp nie reaguje na mysz i klawiaturę. Jeżeli przełączę się na 2 komp to na nim wszystko jest OK a po powrocie na 1 komp “zamrożenie” trwa nadal. Pomaga dopiero zamknięcie kompa (poprzez przycisk w obudowie - ustawiony na zamknij) i ponowne uruchomienie kompa. Powyższy problem jest związany zarówno z kompem z linuksem jak i kompem z vistą, tak więc eliminuję problemy systemów operacyjnych.

Problem pojawił się dopiero po kupnie przełącznika. Reklamacja jest trudna bo … przełącznik pracuje OK, tylko czasami…, tak więc firma twierdzi, że przełącznik jest ok. :twisted: Można coś z tym problemem zrobić, czy pozostaje się pogodzić z tą przypadłością? :twisted:

Jak dla mnie to ten przełącznik po prostu zawiesza któryś z kompów, jak dla mnie ewidentna wina tego urządzenia, spróbuj się jeszcze kłócić, no bo to nie jest normalne, spróbuj zauważyć w jakiej sytuacji to sie dzieje, czy CPU nie jest wtedy wysokie czy coś. Trudna sprawa :?

No trudna, bo generalnie działa ale…

wyczytałem w necie że być może przyczyną tych problemów nie są włączone przerwania myszy i klawiatury na płycie głównej.

I teraz moje pytanie gdzie i jak można sprawdzić czy są włączone przerwania klawiatury i myszy?

Możesz mi przesłać na PW ten art? jakoś nie rozumiem za bardzo :mrgreen: . PZDR

nie umiem teraz znaleźć tej stronki, ale w instrukcji papierowej jest podobny zapis dotyczący przerwań:

“upewnij się, że obsługa przewrwań myszy PS/2 jest włączona. W większości komputerów można to zmienić za pomocą ustawień BIOS-u”

Tyle instrukcja w tym temacie; chciałem to sprawdzić ale szczerze mówiąc nie wiem jak i gdzie - czy mam włączone te przerwania PS/2 czy nie.

Wygooglowałem ten art http://twojepc.pl/html/przerwania_czyli/ - zjedź trochę coś jest o przerywaniach mysz ps/2 czy IRQ, szczerze to czuję że to o to chodzi, ale pierwszy raz o czymś takim czytałem :shock: (ahh my niedoświadczeni :-o )