Przełącznik KVM firmy dlink - zamrażanie ekranu

(Piotr Wik) #1

Mam dwa kompy (jeden na viście i drugi na linuksie) podłączone poprzez przełącznik KVM firmy D-link pod jeden monitor, jedną klawiaturę i jedną mysz.

Wszystko chodzi PRAWIE OK. Ale prawie tym razem robi różnicę.... :mrgreen:

Co jakiś czas (czasami raz na 2-3 tygodnie (a komp co najmniej jeden włączony 24H), czasami raz na dzień, następuje jakby zamrożenie ekranu, klawiatury i myszy - tzn. na ekranie jest wyświetlany stale jeden obraz, a komp nie reaguje na mysz i klawiaturę. Jeżeli przełączę się na 2 komp to na nim wszystko jest OK a po powrocie na 1 komp "zamrożenie" trwa nadal. Pomaga dopiero zamknięcie kompa (poprzez przycisk w obudowie - ustawiony na zamknij) i ponowne uruchomienie kompa. Powyższy problem jest związany zarówno z kompem z linuksem jak i kompem z vistą, tak więc eliminuję problemy systemów operacyjnych.

Problem pojawił się dopiero po kupnie przełącznika. Reklamacja jest trudna bo ..... przełącznik pracuje OK, tylko czasami......, tak więc firma twierdzi, że przełącznik jest ok. :twisted: Można coś z tym problemem zrobić, czy pozostaje się pogodzić z tą przypadłością? :twisted:

(Adamw93) #2

Jak dla mnie to ten przełącznik po prostu zawiesza któryś z kompów, jak dla mnie ewidentna wina tego urządzenia, spróbuj się jeszcze kłócić, no bo to nie jest normalne, spróbuj zauważyć w jakiej sytuacji to sie dzieje, czy CPU nie jest wtedy wysokie czy coś. Trudna sprawa :?

(Piotr Wik) #3

No trudna, bo generalnie działa ale...

wyczytałem w necie że być może przyczyną tych problemów nie są włączone przerwania myszy i klawiatury na płycie głównej.

I teraz moje pytanie gdzie i jak można sprawdzić czy są włączone przerwania klawiatury i myszy?

(Adamw93) #4

Możesz mi przesłać na PW ten art? jakoś nie rozumiem za bardzo :mrgreen: . PZDR

(Piotr Wik) #5

nie umiem teraz znaleźć tej stronki, ale w instrukcji papierowej jest podobny zapis dotyczący przerwań:

"upewnij się, że obsługa przewrwań myszy PS/2 jest włączona. W większości komputerów można to zmienić za pomocą ustawień BIOS-u"

Tyle instrukcja w tym temacie; chciałem to sprawdzić ale szczerze mówiąc nie wiem jak i gdzie - czy mam włączone te przerwania PS/2 czy nie.

(Adamw93) #6

Wygooglowałem ten art http://twojepc.pl/html/przerwania_czyli/ - zjedź trochę coś jest o przerywaniach mysz ps/2 czy IRQ, szczerze to czuję że to o to chodzi, ale pierwszy raz o czymś takim czytałem :shock: (ahh my niedoświadczeni :-o )