Przełączniki instalatora Windows XP

(Petromass) #1

Witam

To mój pierwszy post na tym forumwięc wypada się przywitać.

Chciałbym wyłączyć kontrole dysków w instalatorze Windows XP. Nie wiem tylko czy są do tego odpowiednie przełączniki. W instalatorach Windows 98-2000 takim przełącznikiem był "/is". Wyłączał scandiska.

Problemem jest monit o uszkodzonym dysku C, pojawiający się tuż po sformatowaniu partycji na której ma być instalowany system (w moim przypadku jest to dysk D, ponieważ instaluje xp jako drugi system). Sprawa jest o tyle dziwna, że po sprawdzeniu tego niby uszkodzonego dysku na podstawowym systemie(98 ) scandiskiem (opcja dokładnego sprawdzania) nie wykrywa żadnych błędów.

Pozdrawiam.

(goomish) #2

winnt32.exe /? lub winnt.exe /?

Ale na Twoim miejscu nie ignorował bym tego komunikatu bo nawet jeżeli uda Ci się zmusić instalatora do ukończenia instalacji XP, to możesz się za długo tym systemem nie nacieszyć :wink:

Jesteś pewien, że komunikat o uszkodzeniu dotyczy fizycznego błędu na dysku? A może chodzi o jakiś błąd tabeli partycji? Czym zakładałeś partycję pod XP?

(Petromass) #3

Wygląda na to, że taka opcja nie została przewidziana przez programistów.

Co do uszkodzenia dysku, to na ten moment nie jestem pewien niczego, ponieważ instalator mówi, że dysk jest uszkodzony a scandisk, że żadnych błędów nie ma. Będę musiał to zweryfikować jakimś innym programem.

Dysk był partycjonowany lata temu i jeśli mnie pamięć nie myli, robiłem to programem fdisk.

Opcja sformatowania całego dysku na nowo nie wchodzi w grę, ponieważ musi być sprawny jeden system. Migracja na xp odbędzie się po zainstalowaniu.

Mógłbyś polecić jakiś program do wykrywania na dysku różnych błędów. W miarę jak najprostszy tzn. nie jakaś kobyła.