Przełączniki instalatora Windows XP

Witam

To mój pierwszy post na tym forumwięc wypada się przywitać.

Chciałbym wyłączyć kontrole dysków w instalatorze Windows XP. Nie wiem tylko czy są do tego odpowiednie przełączniki. W instalatorach Windows 98-2000 takim przełącznikiem był “/is”. Wyłączał scandiska.

Problemem jest monit o uszkodzonym dysku C, pojawiający się tuż po sformatowaniu partycji na której ma być instalowany system (w moim przypadku jest to dysk D, ponieważ instaluje xp jako drugi system). Sprawa jest o tyle dziwna, że po sprawdzeniu tego niby uszkodzonego dysku na podstawowym systemie(98 ) scandiskiem (opcja dokładnego sprawdzania) nie wykrywa żadnych błędów.

Pozdrawiam.

winnt32.exe /? lub winnt.exe /?

Ale na Twoim miejscu nie ignorował bym tego komunikatu bo nawet jeżeli uda Ci się zmusić instalatora do ukończenia instalacji XP, to możesz się za długo tym systemem nie nacieszyć :wink:

Jesteś pewien, że komunikat o uszkodzeniu dotyczy fizycznego błędu na dysku? A może chodzi o jakiś błąd tabeli partycji? Czym zakładałeś partycję pod XP?

Wygląda na to, że taka opcja nie została przewidziana przez programistów.

Co do uszkodzenia dysku, to na ten moment nie jestem pewien niczego, ponieważ instalator mówi, że dysk jest uszkodzony a scandisk, że żadnych błędów nie ma. Będę musiał to zweryfikować jakimś innym programem.

Dysk był partycjonowany lata temu i jeśli mnie pamięć nie myli, robiłem to programem fdisk.

Opcja sformatowania całego dysku na nowo nie wchodzi w grę, ponieważ musi być sprawny jeden system. Migracja na xp odbędzie się po zainstalowaniu.

Mógłbyś polecić jakiś program do wykrywania na dysku różnych błędów. W miarę jak najprostszy tzn. nie jakaś kobyła.