Przelew bankowy - dziwna rzecz ;/

witam.

Otóż zacznę od tego iż dostałem karę za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu, pomyliły mi się terminy ważności po prostu :expressionless:

Naleznosć uregulowałem przelewm bo powiedziano mi że jest taka mozliwosć, zdarzenie miało miejsce 7.10 ok. 15 a przelew zrobiłem tego samego dnia ok. 20.

Mam rachunek w Mbanku a rachunkiem docelowym było PEKAO SA. Dnia 8 czyli wczoraj zapytałem przez mail czy przelew doszedł, odpowiedziano mi że nie ( było to ok. 9), dziś znów powtórzyłem zapytanie i znów odpowiedziano przecząco ( co już mnie zaniepokoiło) , w dodatku powiedziano mi że dziś przyszły przelewy z dnia 6.10 :!:

Czy to możliwe jest aby, gdy normalny przelew z banku do banku dochodzi w ok. 6-8 godzin, max na następny dzień przelwe na konto MPK z dnia 6 dochodził dopiero 9 :?:

Czy w związku z tym mam się obawiać że przelew nie dojdzie :?: Wszystkie dane skrupulatnie wypełniłem, potwierdzenie że przelew poszedł też jest.

Czy numer konta jest prawidłowy? Po takim czasie już dawno powinien dojść przelew międzybankowy (1-2 dni robocze), w tym przypadku może w MPK dostają co kilka dni same wyciągi bankowe a nie widzą rzeczywistego stanu konta na daną chwilę?

No na to chyba wygląda skoro dziś(9) dowiedzieli się o przelewach z dnia 6 :?

Numer konta na 100% jest dobry sprawdzałem tyle razy że nie ma innej możliwości :smiley:

Dzienks cedar uspokoiłeś mnie trochę :smiley:

Nie wiem jak w Twoim mieście, ale czy to nie jakaś firma zajmuje się sprawdzaniem biletów (łapaniem gapowiczów)? Bo może to konto tej firmy i na to konto wpływają przelewy a ona dopiero przekazuje do MPK (po potrąceniu swojej części) ?? Na druczku, który otrzymałeś od “kanara” kto jest podany jako właściciel konta?

Nie widzę tu nic dziwnego. Pomiędzy Mbankiem a Peako nie ma przelewów wewnętrznych, czyli Twój przelew wyszedł dopiero następnego dnia po godzinie 9-tej. Pekao może zaksięgować najwcześniej taki przelew po godzinie 15-tej. Firma pracuje do 15-tej, więc nikt w ten dzień nie mógł sprawdzić przelewu. Dopiero następnego dnia. Ot i cała tajemnica

MarS , zgadza się, trochę mnie zmyliły te cyfry i daty w pierwszym poście a skoro to jest dopiero drugi dzień od wpłaty to nie ma co się jeszcze tym przejmować.

lioton w poniedziałek spytaj się ponownie i pewnie przelew będzie na miejscu.

Do obcego banku na następny dzień.

Do tego samego banku kwestia 2min.

Nie zawsze. Tylko w przypadku banku posiadającego w pełni system online, jak np. Mbank, Multibank. W pozostałych bankach z systemem offline przelew zostanie zrealizowany dopiero następnego dnia

OT-y wywalone.

Nom :smiley: uspokoiłem się troszkę już :smiley:

W Krakowie przelew idzie na konto mpk :wink: na druczku jest podane konto MPK, na stronie MPK tez , nie obsługuje tego żadna inna firma :smiley:

Czyli z Waszych odpowiedzi wynika że przelew zrobiony w środę wieczorem został zaksięgowany dopiero w czw. a dotarł w piątek a że widać w MPK nie są na bierząco to w pt jeszcze o tym nie wiedzieli :smiley:

Tak swoją drogą to dziwne że między niektórymi bankami dochodzi tak szybko a tu tak sie ciągnie nie biorac nawet pod uwagę zacofania MPK :?

Widać PKO jest bardzo pewny swojej pozycji że każe klientom tak długo czekać na przelewy :evil: