Przelew bankowy

Witam.
Szukam pewnych i sprawdzonych informacji odnośnie przelewania pieniędzy pomiędzy moimi własnymi kontami.
Posiadam konto w USA i w PL i pytanie brzmi, czy mam jakieś limity na przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami od strony urzędu skarbowego w PL? Będę musiał się komuś tłumaczyć skąd mam pieniądze w PL?

Jeśli jesteś polskim rezydentem, masz obowiązek rozliczyć się z dochodów w innym kraju, tak samo jest w drugą stronę - jeśli zarabiasz w Polsce i jesteś rezydentem podatkowym w USA, to musisz wykazać dochody z Polski. To wszystko regulują umowy pomiędzy państwami o unikaniu podwojnego opodatkowania. Istnieją 2 rodzaje umów, które określają w jaki sposób powinieneś rozliczać się z US. Musisz sprawdzić, która umowę Polska podpisała z USA - proporcjonalnego odliczenia czy wyłączenie z progresją. Ta pierwsze niekoniecznie musi być dla Ciebie korzystna, ale z tego co się orientuję Polska-USA ma umowę podpisaną na rozliczenie się metodą proporcjonalnego odliczenia. Podatek w Polsce przeważnie wychodzi zerowy, warto złożyć PIT w US, żebyś nie musiał jak teraz zastanawiać się czy Cię dopadną.

Limitów jako takich nie ma, ale transakcje powyżej 15k euro są monitorowane przez KNF i zglaszane do US.

Sprawdź zawczasu koszty takich przelewów, bo potrafią zaskoczyć.

Zawsze można zgłosić przychody z nierządu, to chyba nie jest opodatkowane :smiley:

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Jednak nie sądzę, aby sobie taki przychód odpuścili.

Masz rację - casus z tego roku.

Ale jaja :smiley: To chyba precedens. Jak niby miałaby to uprawdopodobnić? Zebrać oświadczenia wszystkich klientów z całego roku? :smiley: Teraz tirowcy będą wypełniali formularz przed odbyciem stosunku z tirówką :smiley:

Nagrania wideo jako dowód :smiley:

1 polubienie

W erze deepfake? :stuck_out_tongue: