Przelew czy wpłata

Moje pytanie nie dotyczy tego jak zrobić przelew. To mniej więcej umiem i mimo, że nigdy tego nie robiłem sądzę, że zrobiłbym to bez większych problemów. Mam inne pytanie. Jeżeli mam konto w jakimś banku, załóżmy, że założę konto w Inteligo w banku PKO i będę chciał wpłacić pieniądze na to konto to: Mam zrobić przelew, za który na poczcie się płaci (2,50 chyba), czy mogę normalnie wpłacić pieniądze w tym banku, tzn. Podejść do okienka do Pani/Pana i powiedzieć, że chcę wpłacić pieniądze na swoje konto?

W banku, w okienku zrobisz to za free, po co płacić 2,50zł pośrednikowi.

Możesz wpłacić w tym samym banku (wtedy z reguły nie jest pobierana żadna opłata). Ale np. w standardowym koncie ING płaci się 9zł.

Ale wtedy ta wpłata jest traktowana jako przelew, tzn. muszę wypełniać blankiecik czy jako wpłata? Tak z czystej ciekawości.

Jako wpłata. Pokazujesz jakiś dokument tożsamości, np. dowód, wpłacasz kasę i podpisujesz się.

Ja to robię tak: idę do PKO, podchodzę do okienka, mówię że chciałbym wpłacić np. 200zł, daję nr rachunku lub dowód osobisty (nic nie wypełniam), podpisuję potwierdzenie i po chwili pieniążki mam na koncie za free.

Aha. Dzięki wielkie Neon1992 i jackooo. Bardzo mi pomogliście:) Tak myślałem, że tak można zrobić ale wiadomo, że lepiej zapytać mądrzejszych i lepiej zorientowanych;)

Gorzej jeśli ktoś musi wpłacić np. do mBanku - oni tylu placówek nie mają. Nawet najbliższy bankomat jest jakieś 15 km ode mnie (i w dodatku między jakimiś magazynami, gdzie nikt poza pracownikami i TIR-ami się nie zapuszcza). Wtedy pozostaje albo poczta albo zapłacenie tych 9 zł w banku.

…albo w Żabce.

Którą mam jeszcze dalej - a mieszkam w mieście 15 tys. mieszkańców.