Przelew kasy na konto w Polsce

Jak w temacie …Jak a jest możliwośc przelewu kasy np. funta będąc w Angli na konto w kraju ?

wg. mnie jest taka opcja, a bank liczy juz po kursie jaki jest danego dnia i wypłaca funtami albo złotówkami… przynajmniej widziałem raz jak tak było w kolejce przede mna… trwało to wieki…

czemu wieki ?

ok. ale jezeli już, to są jakies wpłatomaty czy może banki na Wyspach przyjma kasę i wyślą na moje konto w kraju?

Jakie banki u nas obsługuja takie usługi ?

U nas wplatomaty ma naprzyklad Mbank (Mutlibank)

pytałem o Anglię czy Irlandię… :?

można także skorzystać z western union

dzięki za dopo… to chyba dobra firma i pewna.

dzięki.

Dajcie spokój w Western Union, spróbujecie przesłać pieniądze w ten sposób to posiwiejecie ze złości. W 15 minut dostaniesz pieniądze, tak to może i prawda ale za 1000 euro z niemiec chcieli zabrać prawie 200zł prowizji.

Mam konto w BPH i paro krotnie otrzymywałem z zagranicy wpłaty na nie. I teraz tak, jeżeli masz konto złotówkowe to bank po prostu wymieni ci przed zaksięgowaniem pieniądze z obcej waluty na złotówki, a jeżeli masz dewizowe to jeśli dostaniesz wpłatę w dolarach to dolary masz na koncie i możesz je pobrać w kasie banku.

To chyba oczywiste ,że za wygodę trzeba płacić.

ok. mam w mbanku ze wzgl. na łatwosc dostepu przez net.

I jak teraz dalej ? Wpłacam gdzies np. w Angli kase w banku na swoje konto w Polsce ?

Dokładnie tak, bank sobie zamieni funty na złotówki (pewnie pobierze przy tym jakąś prowizję) i zaksięguje na twoim rachunku w złotówkach.

a ile średnio idzie taki przelew ?

Zapewne są jakies dodatkowe dane potrzebne do takiego przelewu…

OK. dzięki fiero.

z polski do niemiec jesli wyslesz rano to po poludniu jest wiec z angli do polski powinno byc podobnie

potrzebny bedzie iban

tzn ?

idz do banku do ktorego bedzie robiony przelew i zapytaj ich o kod iban to Ci podadza

Jak chcesz komuś w Polsce (np. rodzince) przekazać pieniądze możesz skorzystać z MoneyGram w PeKaO…ja tak zazwyczaj robię. Ale nie można w funtach tylko w zlotowkach lub przeliczyć na “ojro”.

mam konto w mBanku, wiec musze do nich się zwrócić.

Ok.