Przelew online a błędne dane odbiorcy


(szukający_pomocy) #1

Witam,

Nie dawno założyłem konto w WBK i mam takie pytanie. Chcąc wysłać przelew na inne konto bankowe, muszę znać wszystkie poprawne dane odbiorcy? Czy wystarczy, że znam numer konta, a dane mogę wymyślić od siebie? Dojdzie wtedy taki przelew? :slight_smile:


(fiesta) #2

Nie za bardzo rozumiem sensowności takiego działania, ale pomimo nieprawidowych danych, przy prawidłowym numerze konta taki przelew powinien dotrzeć na konto.


(apanasiuk) #3

Najlepiej podawać prawidłowe dane, ale jak najbardziej taki przelew dojdzie. o ile będzie prawidłowy numer konta. :smiley:


(szukający_pomocy) #4

Więc, cała sprawa wygląda tak.

Kupiłem pewne rzeczy na allegro i chciałem zapłacić za nie przelewem przez stronę wbk. W meilu od sprzedawcy dostaję numer bankowy i dane firmy/osoby prywatnej. Tylko, jaką mam pewność, że dane te pokrywają się z osobą, z danymi osoby, na którą to konto jest założone?


(fiesta) #5

Praktycznie 100%, bo skąd by wiedziała że dokonałeś zakupu i skąd by miala twoje dane kontaktowe ??


(szukający_pomocy) #6

A z drugiej strony, czy bank powinien tak nalegać na te dane kontaktowe, bez których nie można wysłać przelewu przez internet? Wystarczyłaby prosta wyszukiwarka i problemu by nie było? :slight_smile:


(Kpc21) #7

Jeśli się nie pokrywają, nie zrobi to różnicy. Najważniejszy jest numer konta.


(Asiaj90) #8

jesli jakas dana sie nie bedzie zgadzac, to przelew zostanie odrzucony. lepiej wpisac te dane, ktore dostales, a nie wpisywac co ci mozg na palce przyniesie.

jak czegos nie wiesz, to lepiej w ogole nie wpisywac. dane podaje sie po to, aby uniknac pomylek w przelewach, czyli pomylisz jedna cyferke w numerze i przelew leci do kogos innego. dane sa zabezpieczeniem.


(Cedar) #9

Jeśli masz jakieś wątpliwości to skontaktuj się ze sprzedającym za pomocą Allegro i wyjaśnijcie sobie wszystkie nieścisłości.

Trafiają się oszuści śledzący zakończone aukcje i wysyłający kupującym fałszywe dane do przelewu.

Powtórzę: jeśli więc masz jakiś najmniejszy cień wątpliwości to kontaktuj się ze sprzedającym najlepiej przez formularz kontaktowy na allegro.


(roobal) #10

Tylko jak będziesz składał reklamację to będzie później kłopot a i za reklamację koszty Ci policzą niemałe. Kiedyś przelewałem sporą kwotę z WBK na moje konto bankowe w Holadndii i pani z banku brakowało numer IBAN i powiedziała, że lepiej się dowiedzieć jaki to numer, bo później w razie reklamacji koszty odzyskania pieniędzy będą wysokie.

Pozdrawiam!