Przelew paypal do Polski na prywatne konto

Część,
mam pytanie może ktoś pomoże. Chcę wysyłać chorej koleżance co miesiąć pieniądze do Polski z zagranicy. Dziewczyna jest chora i nie pracuje i nie zarabia nic. JEst na utrzymaniu mamy. Ile można wysłać w ciągu roku i czy zapłaci od tego podatek? Czy jest jakaś suma której nie można przekroczyć? Będę wysyłał pieniądze w złotówkach. Dzięki za pomoc.

Jeżeli chodzi o Paypala to jest limit otrzymywanie środków do 2500 euro przed zweryfikowaniem konta dowodem osobistym czyli ~10k zł rocznie, dla płatności prywatnych paypal chyba nie pobiera opłat.

Jeżeli prawnie to wydaje mi się, że to będzie darowizna, możesz się jeszcze dopytać na forum prawniczym ale…
Jeżeli chodzi o nasze wspaniałe Państwo to jest to kwota 4902 zł. Jako, że jest to koleżanka będzie to 3 grupa podatkowa dla darowizny. Na nadwyżkę do 10 278zł nasze troskliwe Państwo nałoży podatek 12%. Oczywiście koleżanka sama musi to zgłosić jeżeli przekroczy zwolnioną kwotę. Jeżeli nie zgłosi w przypadku kontroli skarbowej grozi koleżance opodatkowanie do 20% + odpowiedzialność karno skarbowa za uszczuplenie budżetu.

Jeśli dobrze pamiętam, te kwestie reguluje
“podatek od spadków i darowizn”
i ordynacja podatkowa

Niech dziewczyna wyrobi kartę Revoluta, a Ty ją doładowuj.