Przelew w walucie euro na konto niemieckie

Witam, muszę wpłacić na konto niemieckie bankowe w sparkasse dokładną kwotę w euro dokładnie 5,18, jest to moje konto, muszę wyzerować konto a teraz mam na minusie, a chcę to konto zamknąć. Posiadam konto w pko, mogę to jakoś zrobić przez internet? Z tego co wiem to na paypalu nie dam rady tego zrobić, problemem może też być, że muszę dokładnie w euro wpłacić, znacie jakiś sposób na to?

Przeliczasz kwotę zł na € według dziennego kursu międzybankowego powiększasz o koszt ewentualnej opłaty manipulacyjnej i tyle. System sam “zamieni” złotówki w € :slight_smile:

Przelew może dotrzeć z dwudniowym opóźnieniem ale będzie naliczony zgodnie z kursem z dnia wykonania przelewu.

W ing masz zakładkę w euro. Tak możesz sprawdzić walutę / wybrać kurs etc. Tak więc sprawdź u siebie :slight_smile:

mam pko, można nawet wykonać przelew w euro, ale prowizje są kosmiczne! chcę przelać 5,18 euro, a prowizja łączna to ponad 100zł, czy jest jakiś sposób podobny do paypala? Lub ma może ktoś konto niemieckie i chce zarobić na piwo?

Tylko pko tak zdziera. (0,15% kwoty (min 20zł) + 40zł :P) :arrow: wychodzi 43zł prowizji + 21,76 (po kursie 4,20) -> 64,76

Np w ing prowizja to 5zł :stuck_out_tongue: (bez % kwoty :P) :arrow: wychodzi 26,76 (w tym prowizja)

Widać różnicę :stuck_out_tongue: Co do wysyłania, nie mam konta w innej walucie. A przelewów zagranicznych wolę nie robić, co by mnie niespodziewane opłaty nie zjadły :slight_smile: Sprawdź wcześniej czy nie masz jakiś opłat za pobranie takiego przelewu.

sprawdzałem, trzeba także opłacić ‘odebranie’ przelewu, gdyż odbiorcą jestem ja sam, także nikt za mnie tego nie zapłaci, a to kosztuje 80 zł i jest to opłata stała