Przelew za pomocą Poczty Polskiej

Witam, nan do was pytanie.

Nie orientujecie sie moze, po jakim czasie zostaje dokonany przelew w Poczcie Polskiej?

Wpłaciłem pieniądze w piątek po poludniu, a do tej pory osoba na której konto miały wpłynąć pieniądze ów pieniądze nie dotarły.

Z tego co wyczytałem na stronie PP, przelew jest wykonany w maksymalnie 2 dni. Jestem na 100% pewien, że dobrze wypełniłem papier na poczcie. Nie pomyliłem numeru konta ani nic z tych rzeczy.

Czy to normalne na Poczcie? Czy mam już podejmować odpowiednie kroki w stosunku do Poczty Polskiej?

Jak najbardziej normalne ;] (niestety)

Jeszcze może do jutra poczekaj, oni czasami mają takie dziwne przestoje :oops:

Ale jak już jutro pieniądze nie dojdą, a jesteś pewny że wszystko dobrze wypełniłeś, to możesz podjąć stosowne kroki.

Max z jakim się spotkałem to 14 dni :hahaha:

Jak chcesz wysyłać kasę nie korzystaj z poczty :!:

Niestety, jedyne z czego Poczta Polska wywiązuje się znakomicie, to spamowanie skrzynek reklamami, choć i to nie do końca. Kiedyś firma (w której pracowałem) zleciła rozniesienie ulotek. Po tygodniu dzwonił zleceniodawca i opr nas za niewywiązanie się z umowy… Winnego na poczcie nie udało się znaleźć…

Tak więc, miej nadzieję, że kasa dojdzie i nie będziesz musiał zgłaszać reklamacji… Urzędy administracji państwowej w porównaniu z Pocztą Polską, to profesjonaliści wysokiej klasy.

Jest dokładnie tak jak pisze Monczkin. Mnie 70 zł wpisowego dla Politechniki Sląskiej przelewali równy tydzień.

Lepiej iść do banku. Wypełnia się nawet taki sam druczek jak na poczcie (jeżeli nie masz konta, a chcesz zrobić przelew), tylko że banki pobierają większą prowizję liczoną w % od wpłacanej kwoty, no ale pieniądze wtedy są przelewane w momencie ich wpłacenia (chyba :slight_smile: ).

No to niedobrze :confused:

Akurat w tym wypadku byłem zmuszony do zrobienia przelewu za pomocą poczty polskiej…

Przelew wykonałem w piątek, w sobote pracują (chyba) tylko okienka, a w niedziele poczta w ogóle nie funkcjonuje to może przelew dotrze dzisiaj? :wink:

Będę musiał jakość wytłumaczyć sprzedawcy na allegro, czemu przelew nie dociera na czas… Jeśli jako powód podam mu Poczte Polska, mam nadzieje że zrozumie :wink:

Do zrobienia przelewu przez PP mogłoby mnie zmusić jedynie grożenie pistoletem przyłożonym do głowy.

Wpłacasz i… reszta to już totolotek. Nie ma żadnej zasady. Może dotrzeć w 2 dni, a może w 20.

Już lepiej (choć i tak dla mnie liczy się tylko przelew bankowy przez net) wpłacić przez te punkty kasowe. Przynajmniej oni przelewają w kilka dni.

Wysłałem do nich maila z zapytaniem kiedy dotrze ten przelew. A oto odpowiedz:

Gadanie…

Trzy dni robocze jeszcze nie minęły. :slight_smile:

Qlawy

Pozbądź się tego złego nawyku korzystania z PP :wink:

Zwykle to kasa przychodzi w 2 dni robocze, a opłata 2,5zł za przelew.

Ja nie chce reklamować mBanku. Ale konto założyłem specjalnie dlatego żeby zaoszczędzić 20zł/miesięcznie na przelewach(allegro, doładowanie telefonu VoIP, rachunki i opłaty mieszkaniowe)

Za przelew w mBanku nie płacisz nic,za prowadzenie konta nic, za kartę nic, płacisz jedynie za przelew do innego banku(50groszy). A przelew dochodzi w jeden dzień, niezależnie czy święto czy sobota.

Tu masz b. dobre porównanie ofert bankowych —> http://direct.money.pl/kontaosobiste/porownanie-kont-osobistych/1/

Hmm interesujące…jesteś pewien tego co piszesz :?:

E… to jak to jest :stuck_out_tongue:

Płacisz, jeżeli wysyłasz do innego banku.

Wewnętrzne przelewy są darmowe (mBank-mBank)

Nieprawda.

Wewnętrzne (mBank - mBank) przelewy są realizowane natychmiast.

Zewnętrzne przelewy według sesji, jak w wszystkich bankach.

Monczkin

Pomyliłem się co do tego… Między mBank-mBank masz natychmiast przelew.

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 12:56

Najlepsze jest to, że nie wychodzisz z domu, tylko realizujesz przelew śmigiem-migiem przez komputer i chyba przez telefon.(coś pisze w info)

Przelew dotarł wczoraj wieczorem! :slight_smile:

Tak więc w sumie wywiązali się z obiecanek.

Co do mBanku to już od dłuższego czasu interesuje się oferowaną ofertą. Mam zamiar złożyć podanie o utworzenie tam konta bo oferta jest bardzo kusząca.