Przelewy międzynarodowe przez PayPal?

Cześć,

Za parę tygodni lecę do usa i najwyższa pora aby pootwierać sobie nie zbędne konta w banku aby mieć czym płacić w sklepach.

Mam konto walutowe w T-mobile by Alior Bank w dolarach + kartę. Z tego co widzę prowadzenie konta jest za darmo i nie muszę się martwić o jakieś prowizje z bankomatów.

Prawdopodobnie w Stanach założę sobie tez amerykańskie konto bankowe  i tutaj pewnie bez dodatkowych opłat (np. za przelewy) się nie obejdzie… 

Przelewy międzynarodowe (dolary>pln) z tego co widzę nie są wcale tanie… Kosztują około 30zł… więc jest to dość mało opłacalne.

Zastanawiam się jak ułatwić sobie życie i ominąć prowizje. Przypomniało mi się że parę lat temu założyłem konto na PayPal… i ciekawi mnie czy przelew z amerykańskiego konta bankowego na PayPal a dalej na polskie konto jest w ogóle możliwe bez większych opłat… Jeśli tak to ile taka operacja może trwać?

Może są jeszcze jakieś inne opcje?

Ktoś wie więcej na ten temat? :slight_smile:

PayPal ma bardzo kiepskie kursy wymiany. Najbardziej opłacalna opcja to w Polsce konto w USD i wymiana przez kantor internetowy. Opłat za przelewy nie unikniesz - dyskutowałbym, czy 30zł to dużo. Nie będziesz przelewał przecież po 50zł. To przelew międzynarodowy i to jeszcze spoza Unii. Opłat nie unikniesz.

Wszystko oczywiście zależy od kwoty. Przy małych może opłacać Ci się PayPal. Przy większych zwykły przelew na konto w USD i kantor internetowy.

Jedziesz turystycznie, czy na stałe?

Jeśli turystycznie - jesteś pewien, że w ogóle będziesz mógł założyć tam konto w banku, a jeśli tak to po co? 
 

Wszystko zależy od tego jak długo zamierzasz tam być i jak dużo gotówki będziesz wypłacał.

Jeśli to zwykły względnie krótki wyjazd turystyczny to moim zdaniem szkoda czasu na konta walutowe i liczenie opłat (których i tak nie unikniesz).

Ja na wyjazdach turystycznych i zakupach zagranicznych używam karty debetowej/kredytowej w złotówkach (doliczany jest spread). Jak potrzebujesz wypłacać z bankomatu to znajdź taki bank który pozwoli Ci robić to bez prowizji (spreadu i tak nie unikniesz).

Jadę na work and travel także i tak i tak będę mieć konto w amerykańskim banku.

Niestety jeszcze w Polsce lekko zadłużę kartę kredytową (ok 500-700zł) i za zarobione dolary chciałem ją spłacić… i tak myślę jak najlepiej i najtaniej przelać $ na PLN.

Nie bawiłem się jeszcze w internetowe kantory, ale chyba jak zrobię przelew bankowy z amerykańskiego banku na konto kantoru walutowego to będa jakieś dodatkowe opłaty?? Z tego co się orientuje przelew PLN z “polskich banków” na internetowe konto walutowe jest bezpłatne, ale przelew środków z internetowego kantoru do innego banku chyba już coś się płaci…

 

Byłbym wdzięczny za sprostowanie. Jak napisałem nie jestem w temacie :)  

… pomysł z payPal’em nie jest zły , tylko musisz mieć inne konto payPal przypisane do karty w US. , a inne konto payPal do karty którą masz w Polsce (najlepiej na inną osobę) , mój kolega tak robi UK. -  PL i jest zadowolony , ale całkowicie opłat nie da się uniknąć , nie to co jeszcze 7 lat temu , teraz banki i instytucje finansowe strasznie “zaborczo” pilnują “swego zarobku” , a tak naprawdę to zdzierają ile mogą i to za przyzwoleniem prawa … szkoda gadać …