Przeliczanie Mb na MB

Mam głupie pytanie. Ile to jest 70MB/s w Mb. Sam nie wiem czy to dobrze napisałem.
(Mam 20Mb i mam 1.5MB/s - to jest dobra szybkość?, nie wydaje mi się)
Jak to przeliczać.

20 Mbit daje około 2,5MB/s, zobacz:
Przelicznik / Kalkulator jednostek Transferu danych – Liczby.pl .

A ja mam 1,5 od roku, od czego to zależy

A z jakiego połączenia internetowego korzystasz (Neo na miedzi, internet radiowy, internet mobilny)?

Netia po kablu, to idzie razem z telefonem stacjonarnym od gniazdka. Jest taka kostka, żeby tel działał, to może mieć coś wspólnego?

https://www.google.com/search?q=20+Mbps+to+MiB%2Fs

Niby można to tłumaczyć jako dzielnie przez 8 i potem przez 1,024^2 (co daje 1,048576 - tak 1 i coś tam po przecinku „milionowych” (lub jak nam ta potęga nie pasi to 2^20/10^6 da ten sam rezultat)).


https://www.google.com/search?q=20+Mbps+to+MB%2Fs

W tym wypadku odpada dzielenie przez ułamek (dzielimy tylko przez 8).

8 bitów to 1 bajt, czyli 8b = 1B.

70MB * 8 = 560Mb.

1,5MB/s to 11,2Mb/s

Rozumiem, że to DSL? Sporo zależy od jakości linii telefonicznej, odległości od centrali. Na umowie podejrzewam, że masz do 20Mb/s. To znaczy, że taki jest maksymalny (teoretyczny) transfer na tym łączu.

1 Megabit to 125 KiloBajtów. 20 Megabitow to 20*0,125=2,5 MegaBajta=2,5 MB

Nie prościej 20/8 = 2,5?

1 polubienie

Maksymalna wartość zależy od aspektów technicznych (maksymalna technologicznie możliwa prędkość dla Twojego podłączenia) i prawnych (jaką maksymalną prędkość zadeklarował operator)
Realna od wielu rzeczy, głównie obciążenia sieci Twojego operatora.

1B = 8b
Tyle…

Ale ja mieszkam w centrum miasta a nie na jakimś zadupiu. 2,5 a 1,5 to jest dla mnie różnica i to chyba nie jest jakaś kosmiczna szybkość.

Jak sprawdzasz tą prędkość?
BTW centrum miasta częściej ma niższa prędkość (stare instalacje telefoniczne, zakłócenia) niż wieś (świeżo podciągnięty światłowód w ramach programu unijnego)

W programie widzę z jaką prędkością pobiera i sppedtestem
Czy ten przewód co idzie od gniazda tel ma znaczenie czy to bez różnicy?
Tak się składa, że niedawno kładli instalacje pod światłowód w mojej kamienicy, więc mnie to dziwi.

Możesz zalogować się na router i podać parametry sieci?
M.in. SNR Margin, Line Attenuation

1 polubienie

Mogę, tylko nie wiem co to i gdzie to jest. Jestem na stronie ustawień rutera tp-link

Jaki to model tplinka?

TL-WR841N

To nie jest modem adsl więc powiedz co jeszcze jest po drodze między gniazdem telefonicznym a twoim routerem?

nic, mam modem z netii, do tego jest podpięty ruter, ale to nie ma znaczenia, czy są osobno czy nie, sprawdzałem.
A co to w ogóle jest adsl a dsl? To jest na kablu RJ45.
Nie myślałem, że 20Mb to jest taka kosmiczna prędkość.