Przeliczenie waluty na paypalu ze złotówek na euro

Pytanie do użytkowników paypala. Ile na chwilę obecną muszę mieć złotówek, aby zamienić je na 20 euro? Planuję zakupić program DVB Viewer ( http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=ordering ), a nie wiem jaka będzie jego ostateczna cena w złotówkach.

https://www.paypal.com/selfhelp/article/FAQ419

Jeśli masz podpiętą kartę to w momencie realizacji płatności pokaże Ci kwotę w PLN.

Przy 20 euro będzie to pewnie parę zł więcej od kursu NBP.

Jak podepniesz kartę debetową lub kredytową do paypal to system weźmie ci z niej dokładnie tyle ile trzeba. Kursy walut były gdzieś na ich stronie ale z telefonu ci linka nie dam.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Dlatego pytałem użytkowników paypala, bo sam go jeszcze nie mam. Będę musiał założyć i sam sprawdzić, czy ta stówa wystarczy.

Na moment pisania posta 20 euro to 89,48zł

Z mojego praktycznego doświadczenia wynika, że kwota docelowa w złotówkach wynosi ok. 4,5% więcej, niż po przeliczeniu kursu ze strony http://www.money.pl/pieniadze/kurs/eur,978.html - teraz kurs wynosi 4,2885 zł/euro, czyli zapłacisz ok. 89,60 zł.

Te 4,5% (marża PayPala?) to sporo, choć przy kwotach 10-30 euro do zaakceptowania.

Ahaś - i wcale nie trzeba mieć podczepionej karty kredyotwej/płatniczej na koncie PayPal - wystarczy je tylko “sparować” z numerem swojego rachunku bankowego (na te same dane osobowe).

Ja nawet tego nie robiłem, jak potrzebuję płacić paypalem doładowuję po prostu portfel na pp w kilka minut z własnego konta.

Dzięki chłopaki. Właśnie takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem.