Przełożenie dysku tak żeby było wszystko okej

Witam,
Posiadam w pracy komputer o specyfikacji jak poniżej:
57cd737e33a5f_beztytuu.thumb.JPG.c8c22d6

Chciałbym przełożyć dysk z danymi do skrzynki DELL OPTIPLEX 755. 

Pytanie, jak mam zrobić żeby wszystko dobrze chodziło?

Uprzedzam pytanie, nie mogę sformatować dysku, skopiować samych danych ponieważ jest na nim dość duża baza danych i oprogramowanie, z którym jest problem jeśli chodzi o przeniesienie, a sam koszt przenoszenia tego jest dość wysoki. Mowa tu o programie WF-Mag.

Raczej nie przejdzie (albo będziesz miał duuuuużo zabawy i wymaga to sporo doświadczenia z rejestem) - różne platformy (AMD/Intel). Jakby mi zależało co ja bym robił:

1/ backup backup backup! Dobry backup jeszcze raz
2/ kopia 1:1 na drugi dysk (z tego komputera Optiplex 755) - tym sposobem nie ruszasz dysku/nie przekładasz. Masz kopię i możesz testować do woli. Co do kopii 1:1 - potrzebujesz programu do zrobienia takiej kopii (Acronis True Image, Shadow Protect, czy bardzo dobry i jednocześnie darmowy do częsci zastosować Macrium Reflect. 

Raczej sobie nie poradzisz - nie będzie to zbyt proste. 

 

 

Mógłbyś to nieco rozwinąć ? Jaka wersja WF-Mag (Windows / DOS) ? Pytam, bo o ile mnie pamięć nie myli - to przeniesienie WF-Maga to nie jest jakaś straszna operacja mogąca generować koszty. Natomiast skopiowanie programu i bazy do nowego komputera metodą klonowania dysku, i tak nie ominie procedury aktywacji.

@Veers a kojarzysz jak się aktywuje? Identyfikator dysku/sprzętu/MAC karty sieciowej? Może najprościej by było z niego zrobić VM?

I chyba o tą aktywację się tu rozchodzi. To jest gość który niedawno zakładał temat w dziale bezpieczeństwo i się okazało że cały soft ma piracki na dysku :wink: Następnie wszystkie swoje posty pozmieniał na kropki. Szkoda marnować czasu na pomoc :wink:

No jak ktoś rozrzuca pieniądze (avatar), to nie ma potem $ na oprogrogramowanie.

Wersja Windows.

Ale to nie są moje komputery, ale nie jestem Tobą że jak ktoś ma pirata to mu nie pomogę, a jak nie wiem to zgłaszam się do was. 

 

 

Co mogę zrobić, żeby procesor ruszył bardziej niż na 50%?

Na górze zrzut konfiguracji z AMD, na dole Intel i jakaś lakoniczna informacja, że “procesor na 50%”.  Zero informacji o OS (XP?), jaka jest informacja pod wykrzyknikiem itd.

No bo tak jak pisałem przełożyłem sprzęt z jednej skrzynki (AMD) do drugiej (INTEL). Windows jak widać xp, nie moge zrobic formata i wszystkiego tak jak sie powinno.

 

Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Możliwe, że tę funkcję zapewnia sterownik alternatywny. (Kod 32)

No jasne, nie twoje komputery, tak jak wcześniej wciskałeś, że te aktywatory na dysku pobrałeś tylko dla testu - do puki nie pokazali Ci palcem wpisów w rejestrze które sam udostępniłeś…

Nie trawię takich byyznesmenów… Przez taką konkurencję jakość usług spada, bo jak konkurować z Januszami biznesu?

Nigdzie tak nie pisałem, napisałem, że tego nie używałem. Mam oryginalne systemy ale nie mam powodu żeby to udowadniać. :slight_smile:
A teraz panie pocolog grzecznie wyjdź z tego tematu i nie rób mi tu spamu bo próbuje rozwiązać pewien problem, na którym prawdopodobnie Ty się nie znasz. Idź do hydepark’u załóż temat anty ja, albo idz do żony niech Ci bigosu nagotuje na uspokojenie bo ja niby mam pirata albo jestem Januszem biznesu, a stąd po prostu sobie wyjdź :slight_smile:

Panowie! Wątek pozostawię otwarty, ale wycieczki osobiste jak i porady kulinarne (jak już ktoś musi), to proszę sobie pisać na PW.

Mówię poważnie.

Zbędne posty usunąłem.