Przełożenie procesora w laptopie

witam. Posiadam laptopa Asus k52-de, który ma 4 gb ram radeona 5470 i procesor: AMD Vision v120 o taktowaniu 2,2 GHz. W domu mam jeszcze taki procesor: AMD Athlon 64 X2 QL-60 - AMQL60DAM22GG. Vision jest na sockecie S1 generacji czwartej. Zaś ten Athlon na Socket S1 generacji drugiej. Z tego co czytałem (ale może błędnie i dlatego się pytam) to socket na płycie głównej (S1g4) jest kompatybilny wstecz i nie będzie problemów, jak przełożę procesor. Jednak na sprzęcie bardzo słabo się znam dlatego proszę o radę, nie chcę zepsuć swojego laptopa

Ciężko cokolwiek w google znaleźć. Wydaje mi się, że kwestia może być nie tyle socketu, co chipsetu i obsługi procesorów. v120 to k10, ten athlon k8, chipset może mieć obsługę tylko nowszych. Próbować można zawsze, chociaz w google znalazłem też:

Processor Support

AMD Phenom II Quad-Core P920 Processor 

AMD Phenom II Triple-Core N830 2.3 GHz Processor 

AMD Turion II Dual-Core P520 Processor 

AMD Athlon II Dual-Core P320 Processor 

AMD V Series V120 Processor

no właśnie, czy jakbym zaryzykował i przełożył niekompatybilny procesor to mogę laptopa uszkodzić w jakiś sposób?

Raczej nie, lapek nie odpali jak proc mu nie podejdzie

Jeszcze pamiętaj o chłodzeniu. Ten Athlon ma o ok. 15W większe TDP (jeśli wierzyć cpu-world.com). Nie wiadomo, czy chłodzenie da radę go utrzymać przy normalnych temperaturach.

co do chłodzenia to od proca przez grafikę idzie taki jakby miedziany pasek szerokości około 1 cm (na prawdę nie wiem jak to nazwać) kończący się na radiatorze z boku obudowy może to wystarczy?