Przełożenie wnętrzności do nowej obudowy + nowy zasilacz


(Furman005) #1

Witam,

Do tej pory używałem obudowy i zasilacza od Logica (500W), ale było to powodem ostrego grzania się kompa. Postanowiłem więc zakup nowej obudowy i nowego zasilacza. Z porad na forum wywnioskowałem, że najlepszym (dla mnie) wyborem będzie obudowa SilentiumPC Brutus 410 i zasilacz Fractal Design Integra 500W. Pozostaje tylko 1 mały problem... nigdy nie montowałem kompa. Nawet tak od nowego, więc przełożenie wszystkich wnętrzności do nowej obudowy, a dodatkowo z nowym zasilaczem będzie dla mnie koszmarem. Proszę was o jakieś sprawdzone porady, uwagi dotyczące montażu i demontażu komputera. Będę wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą uwagę. Bardzo chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć, tzn co (de)montować najpierw, co potem itd... Na co należy uważać, gdzie najczęściej popełnia się błędy itd..

Oto mój sprzęt:

-obudowa stara/nowa - Logic (ta od zasilacza 500W)/SilentiumPC Brutus 410

-zasilacz stary/nowy - Logic 500W/ Fractal Design Integra 500W

-płyta główna - GIGABYTE Ultra Durable 3 Motherboard EP45T-UD3LR

-grafika - Nvidia GTS 250 (ver od asusa >> http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTS250DI512MD3/)

-procesor - Intel Core 2 Duo 3.0 GHz

-dźwięk - SB Augidy

-nagrywarka DVD - 1x

-dysk - ale pojemność 1TB


(igrek) #2

Zdemontuj najpierw kartę graficzną potem dysk napęd, wyjmij ram i odkręcaj płytę od obudowy. Potem wykręć ze ściany obudowy takie złote śrubki które trzymają płytę wkręć do nowej obudowy , przełóż maskownicę od portów płyty głównej i zaczynaj montaż w kolejności odwrotnej do tej którą napisałem. Do tego jest bardzo dużo filmików instruktażowych na youtube jak samodzielnie poskładać kompa


(nowakjac) #3

Lepiej użyć śrubek dostarczonych razem z nową obudową, gdyż czasami zdarza się że są one innej wysokości i nie da się prawidłowo zamocować MB.

Ja zawsze na początku wyciągam zasilacz, aby zrobić sobie więcej miejsca, potem grafika. Ram i CPU może zostać na płycie. Na sam koniec zostawiam dyski i napędy.

A składam w kolejności:

płyta (z CPU, RAM), napędy, grafika, zasilacz.


(igrek) #4

Ja np nie miałem tych złotych śrubek dlatego o nich napisałem, napisałem też o ramie bo u mnie akurat śrubka mocująca mb była w jego pobliżu.


(Furman005) #5

Ok, już przełożone :wink:

Jeszcze jedno pytanie :wink: Co z wentylatorami? Na razie podłączyłem je pod wyjścia na karcie graficznej (System Fan < 3pin i Power Fan << 3pin), zostało jedno (System Fan 2 << 4pin), tylko zastanawiam się, czy nie lepiej podpiąć je bezpośrednio pod zasilacz (poprzez http://cokupic.pl/i/c_big8705350.jpg lub http://www.cooling.pl/silentiumpc-multiconnector-4x-3pin-12v,produkt,552081.html)??? Jak myślicie jak będzie lepiej i jak więcej z nich wycisnę??

-- Dodane 30.09.2011 (Pt) 20:24 --

Dodam, że program fan speed pokazuje mi prędkości wentylatorów 1100RPM i 1300RPM << Nie za mało??