Przeniesiene licencji z netbooka na stacjonarny

Tak jak w temacie.

Rok temu zakupiłem netbooka Asus EeePC 1005HA. Z racji że jest to netbook, którego powołaniem jest internet, muzyka i filmy najlepiej sprawuje się na nim ArchLinux z LXDE. Z tego powodu licencja na XP, którą wraz z nim dostałem jest dla mnie całkowicie zbędna. Mam też od 3 miesięcy nowy komputer stacjonarny, na którym XP by się przydał (oczywiście obok Linuksa :wink: ). W związku z tym chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość przeniesienia na niego licencji i (jeśli jest to możliwe) jak tego dokonać.

Proszę o odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam

Nie ma takiej możliwości.

:roll:

Licencja na Windows XP dostarczona razem z tym netbookiem, jest zapewne licencją OEM, więc odpada taka możliwość, no chyba jest to BOX, to jest to możliwe, pod warunkiem wcześniejszego jej odinstalowania z netbooka.

Z tego co pamiętam to licencje OEM dało się kiedyż wymienić np.w przypadku uszkodzenia płyty głównej z którą jest powiązany. Gdyby zgłosić uszkodzenie netbooka to w takim razie tracę też licencje?

Trochę to bez sensu, zważywszy na fakt iż uszkodzeniu może ulec jedynie sama płyta której wymiana nie jest zbyt kosztowna

Dodane 21.11.2010 (N) 20:05

Co do licencji to niespecjalnie jestem w stanie ją określić. Wiem tylko że po instalacji systemu nie jest wymagana aktywacja.

Naklejka uległa zatarciu (sama naklejka została tylko tusz się rozpłynął :wink: )

Z tego co mi wiadomo to każdy system Windows dołączany do laptopów przez producentów sprzętu ma system w wersji OEM więc zapomnij o takim manewrze.

Pytanie brzmi czy chcesz mieć system legalny czy pirata? Jak chcesz mieć pirata to możesz zainstalować na stacjonarnym Windows XP Home Edition z kluczem z naklejki (z tego co piszesz jest uszkodzona - więc odpada) albo np. za pomocą WinKeyFindera odczytać klucz z działającego Windows XP na netbooku (z tego co piszesz już masz na netbooku Linuxa - też odpada). Jeśli masz jakąś partycję recovery albo płyty recovery to możesz przywrócić XP i odczytać klucz za pomocą softu podanego wyżej, tyle, że będzie to klucz inny niż na naklejce. Możesz wtedy spróbować zainstalować XP na stacjonarnym i go aktywować - powinno się udać. ALE TAKI SYSTEM BĘDZIE NIELEGALNY! Równie dobrze możesz postawić XP Pro ze znanym wszystkim kluczem - wyjdzie na to samo.

:roll:

Klucz zapisałem sobie na dysku jak widziałem pierwsze oznaki zacierania się, wiec nie jest to żaden problem.

Co do wgrania tego samego klucza na innej maszynie to muszę przyznać, że zależy mi jedynie na aktualizacjach. Nic więcej.

Odpowiedź otrzymałeś: nie. Pozostałe dywagacje na forum o legalnym oprogramowaniu uważam za całkiem zbyteczne.

Kłódka