Przeniesienie aplikacji na inny telefon - android

Witajcie. Mam pytanie związane ze zmianą telefonu. Na poprzednim, zrootowanym, wykorzystywałem do backupu titanium backup pro. W nowy telefon, przynajmniej na początku, nie będę ingerował. Jaki jest najlepszy sposób, by przenieść aplikacje i dane aplikacji na nowy telefon? O ile pamiętam titanium działa tylko przy root. Problem komplikuje fakt, że stary telefon nie może zostać już uruchomiony. Tak więc wszystko co mam to backup na karcie sd, wykonany wspomnianym wcześniej titanium. Dziękuję z góry za pomoc.

Ściągasz aplikację Apps 2 SD (z żółtą ikonką), wybierasz aplikację jaką chcesz skopiować. Klikasz i przytrzymujesz palec na nazwie danej aplikacji, wybierasz opcję Backup to SD, przenosisz karte pamieci lub wrzucasz na hosting aplikację i instalujesz ją na innym urządzeniu.

tylko że ja już nie mogę tego zrobić, telefon jest trwale uszkodzony. mam tylko backup wykonany na karcie sd za pomocą titanium. czy inna aplikacja “odczyta go”?

Witaj.

Co za problem?

Logujesz się na swoje konto na nowym telefonie i instalujesz zakupione aplikacje i gry. Oczywiście na początku instalujesz TB i pokazujesz w nim gdzie są Twoje kopie. W Twoim przypadku zewnętrzna karta pamięci.

Pozdrawiam.

“Co za problem?”

Problem polega na tym, że telefon nie będzie rootowany. TB wymaga roota.

Sformułuje więc inaczej pytanie: czy istnieje aplikacja, nie wymagająca roota, która przywróci kopię danych aplikacji utworzoną w TB?