Przeniesienie App Data lub całego Users na inną partycję


(Quari3n) #1

Otóż mam taki problem, czy dałoby się jakoś przenieść folder App Data na inną partycję? To draństwo rozrosło się już do 8 GB i zapycha mi SSD.

Albo jak nie samo App Data, czy dałoby się przenieść może cały katalog użytkownika (lub ogólnie \users) na inną partycję?


(P Mielewczyk1221) #2

Ale co nie wiesz gdzie to AppData?

Bo myśle , że by dało się przenieść ale nie wiem ;/


(Quari3n) #3

Wiem, gdzie to jest. Z tą różnicą, że w tym folderze zrzucają swoje śmieci przeróżne aplikacje. Przeniesienie tego żywcem (copy-paste) nic by nie dało, a nawet by popsuło.


(FadeMind) #4

Instalujesz program Yamicsoft Windows 7 Manager. Przechodzisz na zakładkę:

w7m.jpg

Możesz zmienić wybrane lokalizacje.


(Quari3n) #5

(FadeMind) #6

Możesz przenieść pliki albo je skopiować. Zawsze masz dwie opcje (Copy / Move).


(Jasiek.w) #7

Co u Ciebie w AppData\Local - zajmuje tyle miejsca? U mnie pod Windows 7 cały AppData zajmuje 150MB. W Local przechowywane są pliki tymczasowe przeglądarek i poczty, które najlepiej po zamykaniu ich, usuwać, poza tym w \Local\Temp mogą być niepotrzebne, rozpakowywane archiwa instalacji różnych programów czy aktualizacji programów. Przenoszenie lokalizacji plików tymczasowych przeglądarek Opera, Mozilla, należy dokonywać w ustawieniach przeglądarki - zmieniając ścieżkę do Cache przeglądarki.

Nie znam tego programu, ale trzeba sprawdzić po resecie, które programy poddały się zmianie ścieżki, a które należy zmienić ręcznie.


(cinkibolek) #8

Pamiętaj o jednym. Jeśli jakiś program będzie chciał "na sztywno" zapisać do c:\Users\user\AppData, a nie przez zmienne systemowe, to ten Twój zabieg z przenoszeniem może powodować problemy. Pamiętaj o tym. Często się zdarza, że programiści na sztywno ustawiają ścieżki w swoich programach, jest to zła praktyka, ale tak robią i już. I tutaj zaczynają się problemy po takim przeniesieniu katalogów systemowych gdzieś indziej.