Przeniesienie App Data lub całego Users na inną partycję

Otóż mam taki problem, czy dałoby się jakoś przenieść folder App Data na inną partycję? To draństwo rozrosło się już do 8 GB i zapycha mi SSD.

Albo jak nie samo App Data, czy dałoby się przenieść może cały katalog użytkownika (lub ogólnie \users) na inną partycję?

Ale co nie wiesz gdzie to AppData?

Bo myśle , że by dało się przenieść ale nie wiem ;/

Wiem, gdzie to jest. Z tą różnicą, że w tym folderze zrzucają swoje śmieci przeróżne aplikacje. Przeniesienie tego żywcem (copy-paste) nic by nie dało, a nawet by popsuło.

Instalujesz program Yamicsoft Windows 7 Manager. Przechodzisz na zakładkę:

w7m.jpg

Możesz zmienić wybrane lokalizacje.

Możesz przenieść pliki albo je skopiować. Zawsze masz dwie opcje (Copy / Move).

Co u Ciebie w AppData\Local - zajmuje tyle miejsca? U mnie pod Windows 7 cały AppData zajmuje 150MB. W Local przechowywane są pliki tymczasowe przeglądarek i poczty, które najlepiej po zamykaniu ich, usuwać, poza tym w \Local\Temp mogą być niepotrzebne, rozpakowywane archiwa instalacji różnych programów czy aktualizacji programów. Przenoszenie lokalizacji plików tymczasowych przeglądarek Opera, Mozilla, należy dokonywać w ustawieniach przeglądarki - zmieniając ścieżkę do Cache przeglądarki.

Nie znam tego programu, ale trzeba sprawdzić po resecie, które programy poddały się zmianie ścieżki, a które należy zmienić ręcznie.

Pamiętaj o jednym. Jeśli jakiś program będzie chciał “na sztywno” zapisać do c:\Users\user\AppData, a nie przez zmienne systemowe, to ten Twój zabieg z przenoszeniem może powodować problemy. Pamiętaj o tym. Często się zdarza, że programiści na sztywno ustawiają ścieżki w swoich programach, jest to zła praktyka, ale tak robią i już. I tutaj zaczynają się problemy po takim przeniesieniu katalogów systemowych gdzieś indziej.