Przeniesienie danych (kontakty SMS) na nowy telefon

Zmieniłam telefony z SONY Xperia M2 na SAMSUNG Galaxy J5 (2017).

Po przełożeniu karty do nowego telefonu bez problemu przekopiowały się dane używanych aplikacji, wpisy z kalendarza. Załadowane zostało też część kontaktów, te które były połączone z kontem Google (niestety jeszcze na starym telefonie nie wszystkie chciały mi się zsynchronizować z kontem Google).

Niestety część kontaktów nie została przekopiowana, tak samo jak SMS-y. Chciałam je przerzucić z kopii zapasowej zrobionej na starym telefonie (plik z rozszerzeniem dbk). Niestety w żaden sposób nie orientuje się jak to zrobić, a przynajmniej do tej pory wszystkie próby kończą się niepowodzeniem.
Na nowym Samsungu mam zainstalowaną aplikację Smart Switch do przesyłania danych ze starego telefonu, tyle że nie bardzo działa (istnieje duża szansa, że po prostu ja robię coś źle).
Po wybraniu sposobu bezprzewodowego - karze mi otworzyć tę samą aplikację na starym urządzeniu. Ale tam nie mam tej aplikacji i nie mogę jej zainstalować (przy próbach pojawia się komunikat “aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem”).
Tak samo nie mogę przekopiować z pamięci zewnętrznej (z kart SD). Pojawia się informacja “brak danych kopii zapasowej”. Na karcie jest plik kopii zapasowej, tylko nie wiem czemu telefon go nie widzi.

Czy jest jakiś w miarę prosty sposób przekopiowania SMS-ów (oraz kontaktów, choć te ostatecznie mogę sobie przepisać ręcznie) między telefonami rożnych marek.

Samsung smart switch apk

Mam tą apkę na SAMSUNGU. Ale kiedy chcę ją użyć, to karze mi ją otworzyć najpierw na starym telefonie (a tam jej nie mam i nie jestem w stanie zainstalować, bo jest to telefon SONY)

Jeśli ma android 4+ to możesz ją zainstalować też na Sony

Ma Android 5.1.1.
I próbowałam zainstalować, przez google play nawet nie mogę wyszukać tej apki. A próbując przez przeglądarkę pojawia się komunikat “aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem”. Więc nie wiem jak mogłabym ją zainstalować.

wiec zajrzyj tu

1 polubienie

SMS-y jakoś przekopiowane. Kontakty dla własnego zdrowia psychicznego chyba przepiszę sobie ręcznie. :slight_smile:
W każdym razie dziękuję za porady.

@bee85 Do przekopiowania kontaktów nie używaj Smart Switcha. Na tej Xperii masz taką aplikację, jak "Xperia Transfer? Jeśli tak, to z niej skorzystaj, a jeśli nie, to możesz również wyeksportować kontakty do pliku *.vcf i np. zapisać ten plik na karcie SD, a potem na Samsungu ten plik *.vcf zaimportować. Tylko będziesz musiała przed importem usunąć wszystkie kontakty z Samsunga, bo ci się porobią duplikaty (podwójne kontakty) i trzeba będzie je usuwać ręcznie. A jeśli chodzi o sync z Google, top ja też to miałem, ale dopiero po usunięciu wszystkich kontaktów i ponownym zaimportowaniu wszystko wróciło do normy i teraz mam wszystko na Koncie Google. Ten plik *.vcf przestał być mi potrzebny, ale mam go na SD w razie czego i tobie też radzę go zostawić.
Jakby coś, to pisz, a postaram się pomóc :slight_smile: