Przeniesienie danych z jednego na drugi komputer

Co zrobić aby przenieć dane pomiędzy komputerami jesli jeden niema nagrywarki a drugi nie ma możliwości odtwarzania dyskietek

proste:

  • jezeli kompy widzą się w sieci to przeslac siecią :mrgreen:

  • lub jak masz pendrive to wzucasz na niego i wkladasz do usb drugiego kompa i masz :mrgreen:

użyj narzędzia do transferu plików i ustawień jeśli twoje kompy połączone są jakąś siecią

Start–>Programy–>Akcesoria–>Narzędzia Systemowe–>Kreator Transferu Plików i Ustawień :slight_smile:

pozdro

A to jest na linuksie?

odpowiedz jest prosta - kupic nagrywarke lub stacje dyskietek :wink:

ale tak seryjnie to przez neta albo kablem jezeli sa blisko siebie

Krystianie nie jest proste. Mam nagrywarkę na tym kompie na który chcę kopiować a na tym z którego tylko sytację dyskietek i w tym problem

2 karty sieciowe i kabel crossowany … na jednym stawiasz serwer a na drugim klienta sieci i ciśniesz po " mikro LANie " :slight_smile:

Chyba, że przez USB … ale tego nie testowałem jeszcze.

A ie łatwiej podpiąć dysk z jednego do drugiego ? :slight_smile: Szybko i łatwo. :slight_smile:

Moim zdaniem najłatwiejszym rozwiązaniem Twojego problemu będzie podpiąć dysk z którego chcesz kopiować do komputera na który chcesz przenieść dane. Oczywiście nie zapomnij wtedy dysku “źródła” ustawić zworką na slave…no chyba ze oba dyski to sata to wtedy nie ma problemu ze zworkami :wink: a jak jeden dysk sata a jeden ide to ustawić musisz sobie w biosie kolejność bootowania :slight_smile:

Jeśli znasz się trochę na sprzęcie to najszybciej będzie jak podepniesz dyski (no chyba że to są laptopy). Jeśli się nie znasz to najłatwiej przez kabel crossowany (taniocha, w każdym sklepie komputerowym kupisz).

Jest jeszcze taka opcja że nagrywasz na płytę, potem przepinasz nagrywarkę do drugiego kpmpa i tam odtwarzasz. Poprzez dyskietki nie polecam to Twoje dane mają więcej niż 1,32MB.

jezeli te dwa komputery maja wejscia USB to mozesz zrobic to Pendrivem. Taki przenosny dysk USB kosztuje od 30 do 200 zl ale ja takie cos mam i to jest naprawde fajne. Nie wieksze od odtwarzacza mp3 :wink: