Przeniesienie Documents and Settings i Program Files

Interesuje mnie możliwość przeniesienia katalogu “Documents and Settings” i “Program Files” na inne dyski w systemie Windows XP. Obecnie zwyczajnie przenoszę folder “Pulpit” i zmieniam “Element docelowy” “Moich dokumentów”, a domyślną ścieżkę instalowania programów zmieniam w rejestrze. Chciałbym jednak, by na dysku systemowym znajdował się tylko katalog Windows. Widziałem coś w “Zarządzaniu komputerem”, ale dokładnie nie wiem jak to działa. Komuś może udało się, albo wie jak zrobić to o czym myślę?

  1. Tworzysz nowe odpowiedniki folderów C:\Program Files oraz C:\Program Files\Common Files w innej lokalizacji.

  2. Wykonujesz następującą edycję:

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit i w obu kluczach poniżej:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SFC

wyszukaj ProgramFilesDir i CommonFilesDir. Podwójnie kliknij po kolei w obie nazwy i zamiast C:\Program Files oraz C:\Program Files\Common Files wprowadź nowe wybrane wcześniej przez ciebie ścieżki dostępu.

  1. Następnie kopiujesz obecną zawartość tych folderów do nowych lokalizacji i resetujesz komputer. Po rzetelnych testach czy wszystko działa zgodnie z planem możesz skasować zawartość starych folderów.

Ok, pomocna rada, thx adam749.

A jak z Documents and Settings?

start > uruchom regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

i w ProfilesDirectory zmień ścieżkę docelową, ale przed skopiuj ten folder na inny dysk, a potem zmień w rejestrze lokalizacje.

Ok, przy następnej najbliższej instalacji Windowsa XP użyję tego, dotychczas jak pisałem korzystałem z półśrodków. :slight_smile: Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Albo tym programem: “Folder Redirector” też możesz przenieść foldery systemowe.

Nie lubię osobnych programów, gdy coś mogę zrobić bez nich przy użyciu wbudowanych narzędzi, tak jak w tym przypadku.