Przeniesienie folderów użytkownika na drugą partycję

Chciałbym poprzenosić foldery z danymi (Moje dokumenty, Obrazy, Wideo itd.) z partycji C na D. Robię tak, jak podają różne poradniki, tj. PPM -> Właściwości -> Lokalizacja -> Przenieś i w oknie wyboru folderów wybieram dysk D. Niestety efekt jest taki, że zmienia mi nazwę danego folderu (np. Wideo) na DATA (D:) i kopiuje dane na partycję D, a więc tak jakbym miał na partycji C zamiast folderu Wideo skrót do partycji D, a na D zawartość tego folderu). Tymczasem chciałbym mieć na partycji D foldery Moje dokumenty, Obrazy, Wideo itd. (ścieżki typu: D:\Moje Dokumenty, D:\Obrazy itd.), a na C w folderze użytkownika takie samy nazwy folderów jak były, ale żeby po ich kliknięciu przekierowało do odpowiednich folderów na partycji D. Co źle robię i czy da się tak zrobić, jak chcę? System to Windows Vista.

Czytam to po raz dziesiąty i staram się zrozumieć co napisałeś.

Utworzyłeś katalog na D (np. obrazy) i tam przekierowałeś lokalizacje odpowiednio tylko jednego folderu, czy zrzuciłeś wszystko go katalogu głównego na D?

Już sobie poradziłem :slight_smile:

Po prostu źle podawałem nową ścieżkę - zamiast np. “D:\Wideo” podawałem tylko “D:” i przez to zmieniała mi się nazwa folderu.

 

Jeszcze interesuje mnie taka rzecz: wcześniej utworzyłem w katalogu użytkownika kilka dodatkowych folderów (np. “Książki”, “Programy” itd.) i te też chciałbym przenieść. Ale przy tych folderach we właściwościach nie ma zakładki “Lokalizacja” (może dlatego, że zostały ręcznie utworzone). Jak w takim razie przenieść je na partycję D na tej samej zasadzie co foldery utworzone automatycznie przy instalacji Windowsa?

 

Czyli tak jak podejrzewałem…

 

 

Trafiony, zatopiony.

Po prostu przenieś je funkcją wytnij/wklej (bezpieczniej: kopiuj/wklej/skasuj) i utwórz do nich skrót.

Tak właśnie chyba zrobię.

 

Myślałem jeszcze nad jakimś sposobem systemowego dodawania dodatkowych katalogów w folderze użytkownika (ale nie tak jak ja to zrobiłem, tworząc ręcznie zwykłe foldery) i może wtedy byłaby ta funkcja na zmianę lokalizacji. Ale na razie niczego sensownego nie mogę wygooglać.