Przeniesienie folderów z outlooka do thunderbirda

Witam,

mam małe pytanie - nigdzie nie mogę znaleźć info na temat jak przenieść foldery ze starego laptopa (używam tam Outlooka) na nowego laptopa gdzie zainstalowałam Thunderbirda. Chciałabym zachować ciągłość korespondencji dlatego mi bardzo zależy … może ktoś podpowie :slight_smile:

W Thunderbirdzie ->Narzędzia–>Importuj—> zaznacz ustawienia lub wiadomości pocztowe (nie zostawiaj zaznaczonego importowania wszystkich danych!) --> wybierasz Outlooka i importujesz!

ale outlook jest na innym laptopie i jak to biore to nie widzi zadnych plików? chyba ze musze coś zgrać i przekopiowac na nowego laptopa gdzie jest zainstakowany thenderbird?

Przekopiuj cały katalog o nazwie Outlook Express czy Outlook /tak jak on się nazywa/ na nowy laptop i wskaż go przy imporcie.

Katalogi z pocztą Outlook-a:

Outlook Express

C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{numer w nawiasie}\Microsoft\Outlook Express

Outlook z Office

C:\Documents and Settings\ nazwa_użytkownika \Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

witam,

całośc skopiowałam i przeniosłam na nowy dysk (na nowego laptopa). Ale niestety bez poprawy, mam komunikat w rodzaju ze nie ma na dysku zainstalowanego outlooka :frowning:

Dodane 28.02.2011 (Pn) 22:45

witam,

czy ktoś mi podpowie dlaczego nie widze katalogu:

otóż zrobiłam tak, zainstalowałam thunderbirda na starym laptopie, wyeksportowałam katalogi z outlooka do thunderbirda (udao się) i skopiowałam katalog z thunderbirda (z zawartością). Skopiowałam go i przenioslam do analogicznego katalogu na nowym laptopie. Sa teraz dwa profile (dwa katalogi) i dlaczego tego sopiowanego nie widzi Thunderbird?

Jeśli na nowym są już ustawione konta, a chodzi tylko o starą pocztę to wystarczy ją skopiować do katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Thunderbird\Profiles\nazwa___.default\Mail\Local Folders - usunąć cały katalog na nowym dysku i zastąpić go tym ze starego laptopa.

Jaki to Outlook, że nie można było importować wskazując tylko katalog lub plik .pst?

Usuwasz cały katalog i tylko ten Local Folders i w to miejsce kopiujesz taki sam katalog ze starego laptopa.

Najlepiej usuń ten profil co powstał ci z kopiowania, tak aby pozostał tylko jeden profil, ten z instalacji Thunderbirda.

Mam podobny problem,

Na windows 7 ma office 2010 i potrzebuję przenieść pocztę do Thunderbirda na MAC, doczytałem że pierw należy zaimportować ją na PC ale opcja importowanie nie działa bo gdy wybieram import z Outlooka mam komunikat że program musi być domyślnym klientem poczty i nim jest ;( A nie działa. Jakieś sugestie?