Przeniesienie folderów z outlooka do thunderbirda

(Piotrdeoniziak) #1

Witam,

mam małe pytanie - nigdzie nie mogę znaleźć info na temat jak przenieść foldery ze starego laptopa (używam tam Outlooka) na nowego laptopa gdzie zainstalowałam Thunderbirda. Chciałabym zachować ciągłość korespondencji dlatego mi bardzo zależy ... może ktoś podpowie :slight_smile:

(Jasiek.w) #2

W Thunderbirdzie ->Narzędzia-->Importuj---> zaznacz ustawienia lub wiadomości pocztowe (nie zostawiaj zaznaczonego importowania wszystkich danych!) --> wybierasz Outlooka i importujesz!

(Piotrdeoniziak) #3

ale outlook jest na innym laptopie i jak to biore to nie widzi zadnych plików? chyba ze musze coś zgrać i przekopiowac na nowego laptopa gdzie jest zainstakowany thenderbird?

(Jasiek.w) #4

Przekopiuj cały katalog o nazwie Outlook Express czy Outlook /tak jak on się nazywa/ na nowy laptop i wskaż go przy imporcie.

Katalogi z pocztą Outlook-a:

Outlook Express

C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{numer w nawiasie}\Microsoft\Outlook Express

Outlook z Office

C:\Documents and Settings\ nazwa_użytkownika \Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

(Piotrdeoniziak) #5

witam,

całośc skopiowałam i przeniosłam na nowy dysk (na nowego laptopa). Ale niestety bez poprawy, mam komunikat w rodzaju ze nie ma na dysku zainstalowanego outlooka :frowning:

-- Dodane 28.02.2011 (Pn) 22:45 --

witam,

czy ktoś mi podpowie dlaczego nie widze katalogu:

otóż zrobiłam tak, zainstalowałam thunderbirda na starym laptopie, wyeksportowałam katalogi z outlooka do thunderbirda (udao się) i skopiowałam katalog z thunderbirda (z zawartością). Skopiowałam go i przenioslam do analogicznego katalogu na nowym laptopie. Sa teraz dwa profile (dwa katalogi) i dlaczego tego sopiowanego nie widzi Thunderbird?

(Jasiek.w) #6

Jeśli na nowym są już ustawione konta, a chodzi tylko o starą pocztę to wystarczy ją skopiować do katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Thunderbird\Profiles\nazwa___.default\Mail\Local Folders - usunąć cały katalog na nowym dysku i zastąpić go tym ze starego laptopa.

Jaki to Outlook, że nie można było importować wskazując tylko katalog lub plik .pst?

Usuwasz cały katalog i tylko ten Local Folders i w to miejsce kopiujesz taki sam katalog ze starego laptopa.

Najlepiej usuń ten profil co powstał ci z kopiowania, tak aby pozostał tylko jeden profil, ten z instalacji Thunderbirda.

(Artbas) #7

Mam podobny problem,

Na windows 7 ma office 2010 i potrzebuję przenieść pocztę do Thunderbirda na MAC, doczytałem że pierw należy zaimportować ją na PC ale opcja importowanie nie działa bo gdy wybieram import z Outlooka mam komunikat że program musi być domyślnym klientem poczty i nim jest ;( A nie działa. Jakieś sugestie?