Przeniesienie hostingu i domeny na nowy serwer

Witam. Kolejne pytanko do Was, Drodzy Forumowicze. Trochę próbowałem się zorientować w temacie ale wolę sie upewnić żeby nie zrobić czegoś dzięki czemu np coś pomodzę z domeną itp. Więc do rzeczy, posiadam domenę *.pl i hosting korzystając z promocji 2 lata za darmo w 1and1.pl. Wszystko jest cacy tylko we wrześniu mi się kończy umowa. Odnowienie domeny na 1and1.pl kosztuje 79.90 zł. Może drogo może nie drogo ale na OVH.pl 49.99 zł. Hosting z kolei jest tani na linuxpl.com, 49.20 zł. Nie jestem na razie wymagający, bardziej służy mi to do nauki w wolnym czasie więc wystarczy, musi miec bazy mySQL, oczywiście PHP. I teraz pytanie, czy istnieje możliwość przeniesienia domeny z 1and1.pl do OVH.pl przed jej wygaśnięciem, odnowienie na OVH i połczenie z hostingiem na linuxpl.com? Do przeniesienia domeny potrzebuję kod autoryzacji transferu, który w 1and1 nazywa się chyba po prostu kod autoryzacji, tak mi sie wydaje że to to. Moim zdaniem się da ale proszę równiez o jakieś wskazówki uwagi itp. Kolejne pytanko, czy jak przeniosę domenę do OVH np teraz, sporo czasu przed wygaśnięciem tej domeny to na OVH będzie ona aktywna tyle samo czasu co na 1and1 czy będe musiał ją wcześniej odnowić? Takich rzeczy jeszcze nie robiłem i wolal bym sie upewnić… A może warto wykupić hosting albo domenę w innej firmie? Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi :slight_smile:

Coś mi świta, że 1and1 nie pozwala na przeniesienie domeny podczas tej promocji (ale dawno to było, lepiej sprawdź). Hostingu się nie przenosi, możesz co najwyżej przenieść dane :stuck_out_tongue:

Ja ostatnio przeniosłem domenę z 1and1 do webhost.pl i domena ma czas aktywności taki jak wcześniej. Z przekierowaniem na linux.pl nie powinno być problemu, ale to już kwestia tych firm, czy umożliwiają z jednej strony przekierowanie domen, a z drugiej na ich parkowanie lub podpinanie. Większość firm udostępnia takie możliwiwości

Toż prosta sprawa :smiley: O to mi chodziło. Aa właśnie jest jakiś sposób żeby spakowac wszystkie dane do archwium? Szybciej by się pobrało bo mam duuużo plików… manager plików 1and1 robi robi i bład przekroczony limit czasu operacji czy jakoś tak. I jeszcze jedno, domena jak wygaśnie to potem przez 2 lata nie będzie jej można znowu wykupić tylko odnowić? Tak moze bym teraz przeniósł domenę do OVH przekierował do hostingu 1and1 … a po wygaśnieciu umowy w 1and1 (znaczy trochę przed) wykupił hosting na linuxpl.com i tam ja przekierował… może mało fachowe pojecia albo je myle ale niesety nie mam z tym zbyt dużo styczności więc prosze o wybaczenie :slight_smile:

Dodane 20.07.2012 (Pt) 20:12

Transfer rozpoczęty, zobaczymy czy się uda…

Dodane 17.08.2012 (Pt) 21:19

Witam ponownie :wink: Pytanko kolejne, jak OVH da mi znać o wyniku transferu? E-mail, wiadomość w panelu administracyjnym czy nic (w przypadku nieudanego transferu)? Jak na razie nie widzę nic, spróbowałem jeszcze raz. Może to dla tego że nie wysłałem przelewu, no ale przelew jest na kwotę 0 zł więc… nawet nie wiem cyz taki przelew da się wysłać. A może oni czekają na niego? :smiley: I druga sprawa, zapytałem kiedyś 1and1 do kiedy mam umowę (nie mogłem znaleźć tego w panelu administracyjnym) to odpisali coś takiego (część wysyłam)

Czyli co, umowa wygaśnie i będę mógł domene przenieść? Czy wtedy tylko u nich odnowić? Jeśli chodzi o domeny to doświadczenia praktycznie nie mam… :?

Dodane 17.08.2012 (Pt) 21:36

Dobra wiem musiałem zrobić przelew ale inaczej, transfer rozpoczęty, zobaczymy.