Przeniesienie i rozmiar pliku hibernacji

Postanowiłem wrócić do sprawy hibernacji.

Jako że posiadam dwa dyski SSD (jeden główny a drugi zamiast nagrywarki) chciałem a raczej chciałbym przenieść plik hibernacji na drugi dysk.

 

Jeszcze za czasów XP bawiłem się tym i w rejestrze jest ścieżka do pliku hibernacji, edytując wartość można ja zmienić, jednak nie działało to tak jak chciałem lub robiłem cos nie tak. Bodaj wartość ścieżki powracała do domyślnej.

 

Oczywiście na google każdy pisze ze się nie da, że tylko na systemowej partycji itp, jednak ani jedna osoba nie wspomina o takiej wartości w rejestrze.

 

Natrafiłem też na artykuł odnośnie tworzenia tzw. symlinku (z androidowego pojęcia tłumacząc) tutaj nazywa się to inaczej ale zasada działania jest identyczna jednak jej nie sprawdzałem.

 

Interesuje mnie tez opcja zmniejszania pliku hibernacji, jednak wszyscy piszą jak to zrobić a nikt nie pisze konkretów, czyli:

  • do jakiej wartości można maksymalnie zmniejszyć plik

  • czy w przypadku zapełnienia ramu w większej ilości niż plik hibernacji dane zostaną zapisane a plik się tymczasowo powiększy

  • czy będą zapisywane dane tylko do wielkości pliku hibernacji

 

Czy ktoś wpadł na jakiś skuteczny sposób aby przenieść plik na inną partycje/dysk?

Czy ktoś posiada dokładniejsze informacje dotyczące zmniejszania pliku hibernacji?

Pliku hibernacji nie zmniejszysz, a zajmuje on mniej niż ilość RAMu ze wzgl. na stosowanie przez Windows kompresji

Nie da się go przenieść

Owszem zmniejsze

 

powercfg -h -size XX , gdzie XX stanowi procentowy rozmiar dla obecnego pliku hibernacji. Uwaga: wartość nie może być mniejsza niż 50% rozmiaru zainstalowanej w komputerze pamięci RAM

 

Po włączeniu hibernacji plik był 6.6GB

Po zmniejszeniu do 50% plik ma 4.13GB

 

Jednak mimo iż nadałem sobie prawa do zmiany rejestru dla danej gałęzi to po restarcie wartość pierwsza dalej wraca do “/hiberfil.sys”

Druga po zmianie zostaje, czyli wnioskuje że ta pierwsza blokuje tworzenie pliku na innym dysku.

 

post-118592-0-58842900-1423157965_thumb.

Nie przeniesiesz tego pliku spod systemu na inną partycje bo jest zablokowany przezn loader systemu, junkcja również nie działa w ten sposób aby podpiąć link symboliczny pod hiberfil.sys, to są odwołania do rejestru do BCD, są pliki odpowiedzialne za wznawiane systemu takie jak winresume.exe które pewnie mają na sztywno ustawioną ścieżkę do pliku hibernacj, musiałbyś w nich grzebać. Potem by się kłaniał podpis cyfrowy i SFC… Nie da się, nie jest to przewidziane.

Chyba jednak niestety, też pomyślałem o tym że w pliku winresume jest wpis.

 

Pliku nie przeniosę to ja wiem, liczyłem na to że plik sam się zrobi w nowej lokalizacji po zmianach w rejestrze. 

Niestety nic z tego (grzebania przy tym) dobrego nie będzie :wink: