Przeniesienie katalogu Windows na 2 partycje

Witam!

Jak można bez problemów przenieść katalog C:\Windows lub Documents and Settings przenieść na nartycję D:.

W linuksie to żadnego problemu można dowolny katalog podmontować gdziekolwiek a tutaj poruszam się po omacku i oznaczenia są dla mnie niezrozumiałe.

A przyczyna - po aktualizacji goły Windows XP + Skype + Chrome zajmuje ponad 4,5 G !!

A jaki to problem zmienić układ partycji lub partycje powiększyć? Paragon Partition Manager i do roboty…

Głupota, skype chrome i Xp nigdy nie zajmą całych 5 GB! Musisz mieć tam również duużo śmieci, bo to jest nie możliwe ;]

Powiększ partycje programem EASUS partition manager znajdziesz go na głównej stronie.

Może tak:

partycja 1 - C: - 5,2 G. Windows xp sp3 + 2 programy 4,8 Giga

partycja 2 - reiserfs 2,1 G Archlinux

partycja 3 - swap ok 500 Mb

partcja 4 - ext3 - /home ponad 12 G

Wszystkie podstawowe

Dysk mały , zależało mi w zasadzie na Skype, który nie chce mi działać na zintegrowanej karcie dźw. pod linuksem, a na Windzie działa całkiem dobrze.

Ale przez ten rozmiar Windy można oszaleć. Nie mam żadnych śmieci. System ma 2 dni. Pobrałem tylko aktualizacje.

Czy jeśli zlikwiduje 2 partycję uda mi się powiększyć partycje 1, czy lepiej przenieść ( i jak ) np Ducuments and Settings na 2 partycję ( po formacie na np fat32?

Na /home mam sporo danych. Wolałbym jej nie ruszać przed skopiowaniem ważnych plików i wtedy dopiero podzielić dysk np po połowie, albo z jedną wspólną partycją fat32 jako Pulpit pod Windą i /home pod Linem.

Tylko jak przenosi się te cholerne katalogi pod Windą?

To jest niemożliwe! Mój były Xp który był zaśmiecony miał pewno programów i w ogóle zajmował niecałe 8GB… Twój powinien mieć max 3 GB bez pliku pagefile.sys

Nie policzyłem antywirusa i ccleaner. Zadnego pakietu biurowego, żadnego Nero czy nawet programu do muzyki czy filmów.

Kurde, na 4,5 G pod Linuchem miałem tonę paczek. Partycja sformatowana na ntfs, brak bad sektorów. Może to normalne u Windowsa. Nie chcę być posądzony o FUD, ale nie mam zamiaru utrzymywać systemu na 5 G dla jednego programu (Skype)

Dodane 24.08.2009 (Pn) 23:15

Wyrzuciłem punkty przywracania systemu + około 300Mb. Ale dalej nie wiem czy można po prostu przenieść któryś z folderów systemowych Windowsa na inną partycję w parę sekund.

Na razie temat uważam za zamknięty