Przeniesienie katalogu z profilem użytkownika do nowej domeny w sytuacji gdy konto używane jest przez kilka osób na kilku komputerach

Witajcie, 

Sprawa wygląda następująco.

Chciałbym przenieść do nowej domeny użytkowników wraz z ich katalogami profilowymi, i nie było by w tym nic trudnego gdyby nie fakt że jedno z kont domenowych używane jest na 4 różnych stanowiskach przez czterech różnych użytkowników.

W tej sytuacji akurat dla tego jednego konta odpada zastosowanie mobilnych pulpitów.

Z innymi użytkownikami nie mam takiego problemu, za pomocą ADMT przeniosłem konta, jak i katalogi użytkowników do nowej domeny.

Czy ktoś z Was miał już styczność z podobnym scenariuszem?

 

P.S.

Na maszynach zainstalowany jest W2k8Sr2

No to jak to działa w starym systemie? W czym jest problem?

Firma została zakupiona przez inną firmę, komputery i konta użytkowników mają być przeniesione do domeny nowego właściciela.

Technicznie… Napisałeś, że z innymi kontami nie ma problemu, rozwiń temat czemu z tym kontem jest problem.

Tak jak już napisałem, jedno z kont używane jest na różnych komputerach przez kliku użytkowników.

Zawartość konta “Rysiek” różni się więc na tych kilku komputerach.

Załóżmy że skonfiguruję dla konta “Rysiek” mobilny pulpit. Po wylogowaniu użytkownika “Rysiek” z wszystkich komputerów, zawartość profili poleci na serwer, tam zostanie wszystko ładnie zmiksowane i w efekcie otrzymamy konto z zawartością z tych kilku komputerów.

Tego własnie chcę uniknąć. 

P.S. Nie zinterpretowałem Twojego poprzedniego posta ponieważ czytałem go około 4-tej rano :wink:

W jakim sensie “poleci na serwer”? Pulpit / Moje dokumenty i co tam chcesz przekierowujesz na serwer (na tym polega ‘folder redirection’). Oznacza to, że po zalogowaniu się do profilu odczytywany jest nie np. z C:\Users$username%\Desktop, ale z \SERVER\users%username%\Desktop (czy jak sobie zdecydujesz), czyli wszyscy mają to samo. Możesz jeszcze ustawić dla tych katalogów ‘offline files’, żeby np. w przypadku, gdy serwer nie jest dostępny ludzie mogli korzystać z komputerów.

Bingo “(…) czyli wszyscy mają to samo.”

W chwili obecnej, jeden użytkownik w domenie ma różną zawartość katalogu Desktop na różnych komputerach. Tak więc nie może dojść do sytuacji że nagle na wszystkich komputerach będzie miał tą sama zawartość.

Wszyscy inni użytkownicy w starej domenie logowali się tylko na jednym komputerze, tak więc transfer katalogu C:\Users$username$\Desktop jak i całego profilu, w tym przypadku nie stanowi problemu, ponieważ katalogi tych użytkowników znajdują się wyłącznie na pojedynczych komputerach.

W chwili obecnej (stara domena) zawartość profilu odczytywana jest z C:\Users$username$\ i tak właśnie powinno zostać dla tego jednego użytkownika.

Pisząc bardziej obrazowo:

Załóżmy że w firmie mamy trzy komputery (k1,k2,k3) użytkownik user1 w katalogu Desktop na k1 posiada plik 1.txt, na k2 2.txt, na k3 3.txt.

Jeśli uruchomiłbym dla użytkownika user1 przechowywanie profilu na serwerze, doszło by do połączenia tych trzech, bądź co bądź tych samych profili co skutkowało by tym że w nowej domenie, niezależnie od tego na jakim komputerze zaloguje się użytkownik user1, tam otrzyma dokładnie tą samą zawartość katalogu Desktop i profilu.

Czyli pliki 1.txt, 2.txt, 3.txt będą znajdowały się na trzech komputerach a nie jak było do tej pory na swoich numerycznych odpowiednikach.

Tego właśnie chcę uniknąć.

Witam,

nie wiem w czym jest problem, z tego co opisujesz to wystarczy:

  1. Tym razem zakładasz na nowej domenie tym użytkownikom różne konta.

  2. Z tamtych komputerów z tego wspólnego użytkownika kopiujesz katalogi ( czy to po sieci czy na usb ) do oddzielnych katalogów na serwerze / na usb / czy gdziekolwiek w podziale per komputer

  3. Jak użytkownicy zalogują się na nowe konta / utworzą się im puste foldery na stacjach roboczych - wrzucasz im wcześniej skopiowane katalogi na ich nowe konta na komputerach - odpowiedni katalog z odpowiedniego kompa do użytkownika

Dziękuję za odpowiedź! 

Owszem, można to zrobić tak jak opisałeś, ale miałem nadzieję że nie będę musiał bawić w kopiowanie profilu tego użytkownika z komputerów.

Mozna to zrobic duzo prosciej :wink:

Jest taki program jak ProfWiz, oczywiscie do zstosowan komercyjnych trzeba zakupic  licencje. I tak oto tworzysz konta dla nowych uzytkownikow, logujesz sie na to konto na komputerze uzytkownika, nastepnie uruchamiasz komputer ponownie. Po uruchomieniu komputera logujesz sie na konto administratora domenowego i utuchamiasz program profwiz. Wybierasz jako uzytkownika ktoremu chcesz przypisac folder profilu i wskazujesz folder ze tarym profilem uzytkownika. Klikasz dalej i czekasz na zakonczenie pracy programu. 

Po tej operacji gdy uzytkownik zaloguje sie na nowe konto bedzie mial swoj stary profil :wink:

Teraz juz mozna przeniesc jego zawartosc do profilu mobilnego. 

PS. warto sobie zrbic kopie hasel do poczty z prifilu uzytkownika, gdyz outlook czesto gubi je przy migracji profilu.