Przeniesienie klucza licencji Windows 7 na nowy system

Mam takie pytanie. Miałem oryginalny dysk w komputerze z systemem operacyjnym partycją recovery i wszystko spisywał się dobrze. Jednak po jakimś czasie dysk uległ awarii i musiałem wymienić go na nowy. Postanowiłem wpisać oryginalny klucz z naklejki z spodu laptopa do nowego systemu na nowym dysku(w końcu używać będe systemu na nowym dysku bo stary się nie nadaje). Jednak przy wprowadzaniu klucza uzyskałem komunikat że klucz jest w użyciu i nie można aktywować systemu. Po zrobieniu i wgraniu obrazu systemu nie działają np takie opcje jak Windows Update. Moje pytanie brzmi: Co mam zrobić by przenieść klucz licencyjny do nowego systemu z tego starego na zepsutym dysku twardym?

Dodane 12.09.2013 (Cz) 22:22

A i jeszcze czy jedyne możliwe rozwiązanie to zakup nowego systemu operacyjnego? Czy istnieje sposób na przeniesienie?

zadzwoń na pomoc ms (PL) i opisz sytuacje. prawdopodobnie podadzą Ci nowy klucz aktywacyjny

Na tym polega dziwactwo Microsoftu i wersji OEM, że zakupienie nowego dysku (w twoim przypadku konieczne) oznacza zmianę komputera a wersja OEM Windowsa nie przewiduje zmiany komputera.

Jak ci napisał res jest szansa, że na infolinii Microsoftu gdy sprytnie podasz argumenty to ci rozwiążą problem.

z tymi wersjami oem to różnie bywa. bo czasami oem dopuszcza wymianę do 2 podzespołów na tym samym kluczu, dopiero później niechce przyjąć ponownej aktywacji. ale jeśli sytuacja spowodowana jest uzasadnioną awarią podzespołu, a nie kaprysem ‘unowocześnienia’ to są duże szanse, że dostaniesz nowy klucz