Przeniesienie kontaktów, SMSów i połączeń na nowy telefon

Witam. Chciałem zapytać czy znacie jakąś aplikację albo inny sposób, która by przeniosła mi kontakty, esemesy i spis połączeń z jednego telefonu z Androidem na inny. No przydałoby się, ale niekoniecznie gdyby jeszcze pobierał ustawienia i hasła jeśli są jakieś zapisane w przeglądarce, no ale obejdzie się bez tego. Ważna rzecz, żeby można to było eksportować np. na maila, bo na kompa może być problem z tym, że różne hiSuity są dostępne dla Windowsa i Maca, ale już nie dla Linuxa. Próbowałem CLONEit i przeniósł dobrze tylko kontakty, z resztą poszło mu różnie i jeszcze parę rzeczy, ale efekty są marne.

Może aplikacja Phone Clone

A jaki to smartfon, Samsung? Większość telefonów ma dedykowaną aplikację do takich rzeczy, min. Samsung.

Kontakty i inne rzeczy możesz ustawić w synchronizacji konta google. Wystarczy się później na to samo zalogować w nowym telefonie. Z przeniesieniem reszty (sms i inne ustawienia) jest gorzej. Też się z tym męczyłem konfigurując telefon siostrze: androind to jednak nie apple :stuck_out_tongue: ale producenci poszczególnych słuchawek czasem dają dedykowane aplikacje ułatwiające migracje np. Samsung ma SmartSwitch.

Hej,

Ja do przenoszenia wiadomości SMS/MMS oraz listy połączeń używałem programu SMSM Backup & Restore - wersja darmowa w sklepie Google Play.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie