Przeniesienie kontaktów z SEG502 na Nokie 5130 XpressMusic

(Marcin Gc) #1

Witam posiadam Sony Ericcson G502 i do niego kartę pamięci, kontakty mam zapisane na karcie pamięci, w telefonie, a także na karcie sim. Jak teraz przenieść kontakty na nokie 5130 XpressMusic? Gdy załadują mi się do noki z karty sim to nazwy nie są pełne i nr są pojedyncze. W SE miałem do jeden osoby zapisane np. po 2, 3 numery. Jak to zrobić jakoś automatycznie za pomocą jakiegoś programu? Posiadam kable USB do obu telefonów.

(olmeca) #2

Synchronizacja kontaktów za pośrednictwem MS Outlook

(Marcin Gc) #3

Może napisze ktoś coś dokładniej?

(Simplex111) #4

Też kiedyś próbowałem przenieść kontakty ze starego Siemensa na Nokię E51 przekładając kartę SIM i były problemy jakie opisujesz.

Nie znam się na telefonach SE, (nigdy też nie synchronizowałem kontaktów za pośrednictwem MS Outlook), ale jeżeli Twój SE G502 zapisuje kontakty na karcie pamięci w formacie vCard (zwykłe pliki tekstowe, poczytaj np. na Wikipedii), to prześlij je do Nokii przez Bluetooth lub za pośrednictwem komputera i zapisz na karcie pamięci. W mojej E51 jest to katalog Inne\Kontakty (Others\Contacts), ale u Ciebie może być inny. Potem zaimportuj je do książki telefonicznej (skopiuj z karty pamięci)

Powinno być w Ok, ale nigdy nic nie wiadomo :slight_smile:

(olmeca) #5

SE Pc Suite do pobrania http://www.sonyericsson.com/cws/support ... c=pl&lc=pl

Najpierw synchronizujesz kontakty i kalendarz SE z MS Outlookiem, a następnie po zainstalowaniu Nokia PC Suite synchronizujesz Nokie z MS Outlookiem. Moze wydawać się to trudne ale jest naprawdę proste w wykonaniu. Przenosiłem tak dane z Toshiby G900 na E51 i 6210 na 6230i.

Od razu zaznaczam, że nie działa synchronizacja z Outlook Express.