Przeniesienie kontaktów z SEG502 na Nokie 5130 XpressMusic

Witam posiadam Sony Ericcson G502 i do niego kartę pamięci, kontakty mam zapisane na karcie pamięci, w telefonie, a także na karcie sim. Jak teraz przenieść kontakty na nokie 5130 XpressMusic? Gdy załadują mi się do noki z karty sim to nazwy nie są pełne i nr są pojedyncze. W SE miałem do jeden osoby zapisane np. po 2, 3 numery. Jak to zrobić jakoś automatycznie za pomocą jakiegoś programu? Posiadam kable USB do obu telefonów.

Synchronizacja kontaktów za pośrednictwem MS Outlook

Może napisze ktoś coś dokładniej?

Też kiedyś próbowałem przenieść kontakty ze starego Siemensa na Nokię E51 przekładając kartę SIM i były problemy jakie opisujesz.

Nie znam się na telefonach SE, (nigdy też nie synchronizowałem kontaktów za pośrednictwem MS Outlook), ale jeżeli Twój SE G502 zapisuje kontakty na karcie pamięci w formacie vCard (zwykłe pliki tekstowe, poczytaj np. na Wikipedii), to prześlij je do Nokii przez Bluetooth lub za pośrednictwem komputera i zapisz na karcie pamięci. W mojej E51 jest to katalog Inne\Kontakty (Others\Contacts), ale u Ciebie może być inny. Potem zaimportuj je do książki telefonicznej (skopiuj z karty pamięci)

Powinno być w Ok, ale nigdy nic nie wiadomo :slight_smile:

SE Pc Suite do pobrania http://www.sonyericsson.com/cws/support … c=pl&lc=pl

Najpierw synchronizujesz kontakty i kalendarz SE z MS Outlookiem, a następnie po zainstalowaniu Nokia PC Suite synchronizujesz Nokie z MS Outlookiem. Moze wydawać się to trudne ale jest naprawdę proste w wykonaniu. Przenosiłem tak dane z Toshiby G900 na E51 i 6210 na 6230i.

Od razu zaznaczam, że nie działa synchronizacja z Outlook Express.