Przeniesienie kontaktów z Windowsa 10 do Androida

Witam,
wymieniłem telefon Lumia (Windows 10) na Samsunga (Android). Windows zapisywał kontakty w Hotmail 1. Czy i w jaki sposób mogę je przekopiować na nowy telefon

Można jak np. pamiętasz dane logowania na konto Microsoft (do sklepu z aplikacjami):

https://www.t-mobile-trendy.pl/porady/jak-przeniesc-kontakty-z-windows-phone-na-androida,artykul,60333.html

https://www.benchmarkemail.com/help-FAQ/answer/how-do-i-export-my-contacts-from-hotmail

Poczta hotmail nie robi tego sama z siebie? Tzn. jak ją ustawisz na telefonie i wybierzesz synchronizację kontaktów, to się one nie pojawiają? Nie trzymasz ich przecież na komputerze tylko na serwerze pocztowym.

Przyznam, że nie używam hotmail, ale gmail albo jakikolwiek Exchange w ten sposób działa.

1 polubienie

Jak ojcu miałem przekopiowywać kontakty z Lumii na Nokię to mnie wręcz krew zalała. Z tego co pamiętam, korzystałem z programu zewnętrznego by zapisać cała listę kontaktów - nazwy niestety nie zapamiętałem.

Jak przed chwilą testowałem, to zaimportowało mi do kontaktów z hotmaila jednego maila:

  • opcja Microsoft Exchange - Android pewnie ją wymusi jak wybierzemy E-mail
  • a jak samo “Exchange” to podepnie pod aplikacje Gmail.

Raczej więcej nie mam na liście a konto nie widziało żadnej Lumii ani Windows Phone.


Jak podpięte pod Gmail przez Exchange to chyba trzeba dodatkowej aplikacji Google “Kontakty” i znów widzę tamtego maila.

Przerabiałem to kiedyś. Najpierw próbowałem na koncie Google zaimportować kontakty z hotmaila. Niby jest taka możliwość, kontakty skopiowało, zsynchronizowałem z telefonem, ale po chwili okazało się, żę zsynchronizowało wszystko, poza numerami telefonów :D.
Później poszedłem lekko naokoło - eksport kontaktów z hotmaila do pliku cvs, a później zaimportowanie ich do google’a.

2 polubienia

Dziękuję za porady. Dotychczas korzystałem wyłącznie z telefonów z Windowsem. Niestety zostałem zmuszony do zmiany i mam mały problem z przystosowaniem nowego telefonu do użycia.
Pozdrawiam

1 polubienie

Kilka miesięcy i da się przestawić.

1 polubienie
  1. Otwierasz Gmaila na telefonie
  2. Hamburger->Mała strzałka w dół->Dodaj konto
  3. Inne->Wpisujesz adres email, ale nie klikasz dalej, tylko Konfiguracja ręczna
  4. Exchange
  5. Jak będzie pole serwer, to wpisujesz m.hotmail.com
1 polubienie

W sumie też działa, teraz w aplikacji Kontakty widzę konto hotmail (jako osobne) i potem po jego aktywacji ten jeden mail o którym pisałem.

Ciekawe tylko czy nie będzie problemu jakie były u @freshmeat, że same maile.

Jak migrowałem z Windows Phone na Androida to wystarczyło zalogować się w aplikacji Outlook i wszystkie dane ładnie się zsynchronizowały.

@marek2017, popieram @freshmeat w pełni. też próbowałem jakiś różnych metod importowania przez “chmury” itd. ale ciągle coś nie pasowało (głównie brak tych numerów tel.). Dopiero import z CSV dał radę. Choć fakt, że mi zależało na przeniesieniu kontaktów, więc metoda też nie była aż tak istotna i nie byłem zdeterminowany do przeniesienia przez “chmurę”.

1 polubienie

Mnie nie wystarczyły dwa dni, a moja córka poradziła sobie w 5 minut. Przeniesienie kontaktów trzeba wykonać na komputerze. Eksportujemy kontakty z Outlooka na pulpit (plik csv) i importujemy je do konta w Google.

Jeszcze raz dziękuję. Proszę o zamknięcie tematu

1 polubienie