Przeniesienie laptopowego dysku do normalnego PC

Witam. Mam w planach złożenie komputera, ale mam 1 laptopowy dysk Hitachi z interfejsem SATA 3 i myślałem jak przenieść wszystkie pliki wraz z windowsem 7, i zreinstalować sterowniki.

Czy laptopowe SATA 3 będzie pasować do PCtowego?

Na dysku mam sterowniki od AMD i czy jak na normalnym PC będzie GPU od NVIDII czy będą problemy z odpaleniem się Windowsa/Grafiki?

Jak sie reinstaluje sterowniki Tzn. musze je odinstalować i wgrać nowe po kolei, czy nie ma jakiegoś programu do odinstalowania wszystkich sterów jednocześnie?

Jakby się nie dało odpalić czy mógłbym przenieść pliki programem do klonowania dysku (ale wtedy musiałbym mieć chyba adapter SATA na USB)?

Dysk możesz podłączyć do stacjonarnego komputera, wejścia sata są takie same. System ze względu na duże różnicę w specyfikacji może nie ruszyć. Warstwa HAL ma swoje ograniczenia. Optymalnie byłoby przenieść istotne dane, a sam system zainstalować ponownie.

Albo na chwilę odłączyć kartę graficzną i odpalić windowsa w trybie awaryjnym?

Większy problem to różnice między platformami (intel/AMD itd.). Taki system warto mieć przygotowany do przeniesienia (odpowiednie klucze z rejestru wyrzucone), dodatkowo pełen backup.

No właśnie miałem połąćzenie intel i3 2328m i amd ;/

Słyszałem że można podłączyć dysk do kompa i z Windowsowego explorera wejsć do folderu ze sterownikami i tam je usunąć